Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Na początek

  1. #1

    Na początek

    Kolega mnie prosił żebym się zorientował jakiego gekona dobrze jest mieć na początek. Jako że się nie znam przychodzę do was . Gekon musi spełniać takie warunki:
    -umie chodzić po szybach ("przywierać" do różnyc powierzchni jak na filmach)
    -jest łatwy w utrzymaniu (nie musi mieć jakiś wybujałych warunków)
    -najlepiej żeby był ładny (ale ważniejsze jest to przyklejanie się do szyb )
    Proszę o nie kasowanie tego posta jako bezsensowny. Z góry thx za odp

    Pozdro


  2. #2

    Re: Na początek

    Cosymbotus Craspetodus ( gekon tajski domowy) mały, w miare ładny, tani ,niekłopotliwy i jako tako chodzi bo sciankach ( u mnie po szkle i gipsie)


  3. #3

    Re: Na początek

    ja mam od niedawna gekonika płaczącego i z tego co widze spełnia warunki - zwłaszcza chodzi po szybach


  4. #4

    Re: Na początek

    "("przywierać" do różnyc powierzchni jak na filmach)"

    Nie bierze się jaszczurki " bo ładnie wygląda gdy siedzi na szybie", tylko z zamiarem obserwowania jej życia i zachowania. Niestety, gdy czytam takie wypowiedzi mam bardzo niemiłe wrażenie, że gad brany jest dla "szpanu" i traktowany życzeniowo.
    Mam nadzieję, że się mylę w tym wypadku.
    Z gatunków, które hodowałem nadaje się toke(Gekko gecko)- duży, okazały i bezproblemowy, także mniejsze Gekko sp. (np. G. ulikowskii). Lepiej trzymać je w parach lub haremach.


  5. #5

    Re: Na początek

    Spoko każdy musi kiedyś zaczać nie a to, że chce miec ładna jaszczurke to chyba nie jest złe JA bym polecał Toke. NIech moc bedzie z wami!!


  6. #6

    Re: Na początek

    toke, hemidactylus brooki/ frenatus, Cosymbotusy, płaczące, murowe i duużo innych


  7. #7

    Re: Na początek

    jakie to sa gekony placzace?
    lacinska nazwa?
    nie ma ich w opisie gatunkow


  8. #8

    Do luzi

    ich łacińska nazwa to Lepidodactylus Lugubris. Na tej stronie nie ma jeszcze opisu tez jaszczurki.


  9. #9

    Re: Do luzi

    one chyba sa dosc malo popularne
    i tak chyba niezbyt dostepne w polsce?
    czy sie moze myle?


  10. #10

    Re: Do luzi

    sam nie wiem jak jest z ich popularnoscia... faktycznie opisu na TCP jeszcze nie ma, ale może się coś w najbliżsym czasie napisze.

    z dostępnością nie jest tak najgorzej - w biofilu maja w tej chwili kilkadziesia sztuk a z luddzi z forum to z tego co wiem Nestor ma co jakis czas mlode na sprzedaz.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •