Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: OKO KAMELEONA

  1. #1

    OKO KAMELEONA

    mam problem po nocy zakleilo sie mu oko i do teraz jest zaklejone albo jakas inna przyczyna o ktorej nic nie wiem. Jak ktos wie co z tym mozna zrobic prosze o inf.


  2. #2

    Re: OKO KAMELEONA

    Hey!
    Kameleony nie lubią bezpośredniego spryskiwania i tu może być przyczyna. Zdaża się, że podczas zraszania do oka dostanie się kropla wody. Nie zawsze jest to problem, jednak czasem może sie wdać infekcja (już widze wasze miny,ale to prawda). Podobna historia może sie zdarzyć w momencie w którym pomiedzy okiem, a skóra je okalającą znajdzie sie jakies ciało obce. Leczenie tego rodzaju przypadłości jest trudne i nie zawsze kończy się sukcesem. Kameleon w takiej sytuacji może zaprzestać polowania i picia, więc trzeba go koniecznie obserwować.
    Inną sprawą może być ogólne osłabienie twojego kameleona, a sklejone oko o którym piszesz jest po prostu zamnkięte. Trzeba pamiętać o ważnej rzeczy: 90% kameleonów w hodowli pada w skutek odwodnienia, dopiero kolejne procenty można 'zwalić' na infekcje (które i tak często są następstwem odwodnienia=osłabienia) i pasozyty.
    Sprawdz czy twój kameleon dostaje wystarczajaco dużo wody (dwa-trzy razy w tygodniu, a najlepiej codziennie). Jeżeli możesz, zamieść równiez jego zdjęcie (w miarę dobrej jakości).
    Pozdrawiam,hatiras

  3. #3

    Re: OKO KAMELEONA

    wiesz co dzieki ci za inf. opowiem o nim: pije kilka razy dziennie mam rurke z niej ciagle leci woda, odrzywia sie bardzo dobrze teraz tez z tym okiem poluje, wiesz co teraz kilkanascie min temu otworzyl oko ale znow przymyka, nie opryskalem go mogl podejsc pod rurke z woda i mu kapnela kropla....... a jak sie leczy powiedz tylko


  4. #4

    Re: OKO KAMELEONA

    wiesz co wlasciwie to otwiera i zamyka.myslisz ze bedzie lepiej z tym okiem jak samotwira ??


  5. #5
    Tony
    Guest

    Re: OKO KAMELEONA

    sluchaj ja mam podobny problem teraz z kamkiem tez ma cos z okiem,po nocy ma zaropiale oko,ale przemywam je rumiankiem 2/3 razy dziennie i chyba pomaga aha dalem mu ostatnio jeszcze wit A

  6. #6

    Re: OKO KAMELEONA

    ale odrazu po nocy my zaropialo czy mial jakos kilka dni wczensije zamkniete ???to wazne


  7. #7
    Tony
    Guest

    Re: OKO KAMELEONA

    wczesniej nie mial zamknietego caly czas ale mial je jakies dziwne i chyba go swedzialo bo sie ocieral nim

  8. #8

    Re: OKO KAMELEONA

    no mow otwiera je zobacze jeszcze rano i napisze co z nim


  9. #9

    Re: OKO KAMELEONA

    no wiec zamkniete ma ale nei ropnieje a w czasie dnia otwieral czasami, kurde kurde kurde wkurzam sie troche


  10. #10
    Tony
    Guest

    Re: OKO KAMELEONA

    a ociera nim o galezie???

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •