Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: min. terrarium dla agamy brodatej

  1. #1

    min. terrarium dla agamy brodatej

    Mam pytanie w zwiazku z agamami brodatymi. Jakie minimalne wymiary powinno miec terrarium dla jednej agamki? A i drugie pytanie mi sie nasunelo od razu - dorosle osobniki karmi sie co 2-3 dni. Czy mlode osobniki karmi sie codziennie?


  2. #2

    Re: min. terrarium dla agamy brodatej

    CZEŚĆ

    Zawsze gdzy kupujesz gada czy jakie kolwiek inne zwierze niepowinno się myśleć o minimalnyccccha wielkościach terrarium tylko prubować zrobić czy kupić je jak największe i tak dla gada nie ma nigdy za dużego terrarium bo zawsze chcą iść dalej. Co prawda jaszczurki nie wiedzą że jak będzie wielkie terrarium a one będą małe to będzie problem z karmieniem
    Ale minimalne wymiary to 100/50/50.
    A co do karmienia młodycj to trzeba je karmić codziennie w odpowiedniej ilości.
    ...


  3. #3

    Re: min. terrarium dla agamy brodatej

    dzieki
    nie no oczywiscie zdaje sobie sprawe z tego, ze im wieksze tym lepsze (w ostatecznosci hodowalam do tej pory rybki - u nich sprawdza sie przeciez ta sama zasada, wole jednak wiedziec, zeby nie zrobic glupoty kupujac 60cm-80cm dlugosci terrarium, bo jaszczurka sie przeciez (przynajmniej poki mloda) w takim swobodnie miesci:P teraz juz wiem, ze od 100cm w gore i tak a nie inaczej bedzie wygladalo w takim razie moje terrarium a co do zywienia - tak wlasnie przypuszczalam, tylko co oznacza w odpowiedniej ilosci? jest jakas racjonalna dzienna dawka zywienia?


  4. #4

    Re: min. terrarium dla agamy brodatej

    witam
    co do wymiarów zrób wyzsze niz 50cm moje agamki maja wewnetrzny wymiar 80 i to jeszcze wydaje mi sie za malo sa bardzo ruchliwe i uwielbiaja chodzic i spac na scianach.
    Racjonalnej dawki chyba nie ma dla brodatych ja dawalem mlodej (28cm)ok 7-8 świerszczy na dzien i 3-4 mączniaki tuz po wylince i co 3-4 dni małego oseska z wapnem i witaminami do tego jakies rosliny zawsze w tera ma suszony mlecz lub akacje i co jakis czas wcina plasterek jabłaka za ktorym przepada teraz jak jest w ciazy to wpiernicza ok15 świerszczy.

  5. #5

    Re: min. terrarium dla agamy brodatej

    brrrr...oseska to jej nie bede dawac :-P pewnie dlatego ze aktualnie jestem posiadaczka, a ponadto milosniczka szczurow...wiem, ze takie sa prawa natury, ja jednak moge wszystko...oprocz tego. to mi sie wydaje takie...jakies...niehumanitarne :-P


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •