Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Którego wybrać??

  1. #1
    Pawus
    Guest

    Którego wybrać??

    Chciałbym poprosić wszystkich którzy znają się na jaszczurkach, aby pomogli mi w wyborze jaszczurki. Jaszczurka ma być w szkolnej sali od biologi. Dlatego nie powinna być zbyt dużą aby nie zajmować dużo miejsca. Przydałoby się żeby miała dzienny tryb życia bo w nocy szkoła zamknięta. No i ważne żeby nie miała jakiś dużych wymagań opiekuńczych bo zajmować się nią będe mógł tylko od 8 do ok.14. Z góry dziękuje wam wszystkim za rady. Paweł

  2. #2

    Re: Którego wybrać??

    Sądzę , ze odpowiednią jaszczurką mógłby być anolis zielony (dodatkowa mozliwosc posadzenia w terra ciekawych roslin tropikalnych) pozatym , jaszczurka ta nie jest zbyt droga , a ma bardzo ciekawy tryb zycia .
    Inną ciekawą propozycją mogą być szyszkowce! Przyciągają uwagę ze względu na swój niecodzienny wygląd.są one łatwiejsze do utrzymania , ze względu na to , ze niewymagaja tak czestego zraszania terra wodą. Oba gatunki prowadza dzienny tryb zycia

  3. #3

    Re: Którego wybrać??

    ja proponuje FELSUMY MADAGASKARSKIE sa super dzienny tryb bardzo efektowny wygląd


  4. #4

    Re: Którego wybrać??

    Nie wiemczy to najlepszy pomysł hodoeać jaszczurke w klasie jaszczurka przy takim chałasie może sie stresowac pozatym trzeba ja cały dzień kontrolować. Ja bym polecał rybki

  5. #5
    PaWeL^
    Guest

    Re: Którego wybrać??

    pamiętaj że jaszczurki muszą mieć lampę UV,którą trzeba zmieniać co 0,5 roku, oraz muszą dostawać witaminy !!

    ja proponuke anolisa zielonego !!

  6. #6
    madafaka
    Guest

    Re: Którego wybrać??

    Do szkoły nie nadają sie żadne jaszczurki dziecie będa walić po szybach wszędzie ryk w koncu dostana zawału po co im to tak jak powiedział minok najlepiej rybki

  7. #7
    ...:James:...
    Guest

    Re: Którego wybrać??

    Sami wiecie jak jest w szkole każdy będzi chciał na ręke i wogule jaszczurka to za duży obowiązek i jeszcze wiekszość jaszczurek potszebuje żywego pokarmu a to może być kłopot. Pozatym jak będą wakacje lub ferie ktoś będzie musiał ją wziąć do domu i wtedy pełno napalonych sadystów się zgłosi i ktoś np. nieodpowiedzialny zamiast ciebie ją weźmie i wtedy jaszczurka może nie przeżyć, sorry za te złe myśli ale przewidując najgorsze tak może się stać.

    pozdrofka james

  8. #8
    xol
    Guest

    Re: Którego wybrać??

    A rybkom to można walić w szybę?


  9. #9
    PaWeL^
    Guest

    Re: Którego wybrać??

    no nie można rybkom walić po szybkach ale... myślę że większość dzieci ma kontakt z rybkami i nie będą się nimi tak interesować jak bedną, zestresowaną jaszczurką !! (( .

    Ja sam odradzam kupowania gadów, oraz innych egzotycznych gadzinek do szkoły !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    a zastanawialeś się co będzie z gadzinką gdy ty skończysz szkołe ?? ktoś się nią będzie musial opiekować !! a jak u mnie w starej szkole (podstawówce) widziałek biedne gadzinki to mie sie żal ich robiło !!
    ((((((

  10. #10
    ...:James:...
    Guest

    Re: Którego wybrać??

    Ja nie mowiłem ze rybkom wolno, i stanowczo odradzam kupna zwierząt egzotycznych i nie tylko do szkoły.

    pozdrofka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •