Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: roślinki w doniczce - patent

  1. #1
    xol
    Guest

    roślinki w doniczce - patent

    Ostatni post o roślinach w terrarium natchnął mnie do tego, żeby podzielić się swoim patentem. Otóż nie zawsze można sadzić roślinki bezpośrednio w podłożu, a doniczki jak wiadomo są mało estetyczne. Mój pomysł jest taki: kupiłam w kwiaciarni ogromniastą plastikową doniczkę. Obcięłam ją w ok. 2/3 wysokości, tak że wyszedł mi plastikowy pierścień. Ten pierścień z kolei ciachnęłam na ćwiartki (po średnicy). Taką "ćwiartkę doniczki bez denka" można umieścić w jednym rogu terra (a nawet we wszystkich jak ktoś ma ochotę i dużo miejsca), wsypać tam zienię do kwiatków, a resztę terra wyłożyć dowolnym podłożem (ja mam kostkę kokosową). To ułatwia podlewanie i przesadzanie kwiatków, a jednocześnie nie wystaje tak bardzo z podłoża.
    Eeeee... mam nadzieję że to da się zrozumieć bez rysunku...


  2. #2
    Anolis1987
    Guest

    Re: roślinki w doniczce - patent

    Niezły pomysł, ale należy pamiętać aby wyścielić wnętrze tej ćwiartki papierem gazetowym. Po co? po to żeby nie uszkodzić korzeni przy ewentualnym przesadzaniu. Pozdrawiam i życzę kolejnych pomysłów.

  3. #3
    xol
    Guest

    Re: roślinki w doniczce - patent

    No, i dobrze dać jakiś drenaż (kamyki na dno?).


  4. #4
    Anolis1987
    Guest

    Re: roślinki w doniczce - patent

    Można ale nie jest to konieczne.

  5. #5

    Re: roślinki w doniczce - patent

    Czy potrzebna jest dodatkowa zarowka do zywych roslin, nie wystarczy UVA UVB


  6. #6
    xol
    Guest

    Re: roślinki w doniczce - patent

    Nie wiem jak się ma uva/uvb do roślin, ale: 1) mają przecież dostęp do światła dziennego, roślinom trzymanym w pokoju to wystarcza więc chyba spox; 2) ale terrarium dla jaszczurek tak czy inaczej wymaga dodatkowego oświetlenia, poza uva/uvb zwykłe żarówki i/lub promiennik - w ilości zależnej od wymagań środowiskowych gada.


  7. #7
    Anolis1987
    Guest

    Re: roślinki w doniczce - patent

    Najlepsze są energooszczędne i świetlówki. Po 14 godzin dziennie. Z paroma wyjątkami.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •