Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: I CO DALEJ?

  1. #1

    I CO DALEJ?

    MIAŁEM JUŻ RAZ JEMENKA, ALE NIESTETY ZDECHŁ. MAM OCHOTĘ NA JESZCZE JEDNEGO. CZY SPRÓBOWAĆ Z MNIEJ WYMAGAJĄCYMI GADAMI.

  2. #2

    Re: I CO DALEJ?

    OSKAREK napisał(a):

    > CZY SPRÓBOWAĆ Z MNIEJ WYMAGAJĄCYMI GADAMI.

    Tak

    Cahir

  3. #3

    Re: I CO DALEJ?

    A gdzie rachunek sumienia i żal za grzechy

    Tak serio albo kupiłeś chorego gada albo poełniłeś jakieś błędy w hodowli. Trzeba pamiętać, że gad to żywa istota, która też cierpi na skutek zaniedbania i złych warunków więc nie powinno się mieć podejścia 'zdechł, no trudno ..."

    Oskarek masz dwa wyjścia - ale poczytać opisy kameleonów, artykuły, przemyśleć gdzie popełniłeś bląd i spróbować jeszcze raz albo spróbować z innym zwierzakiem np gekonem lamparcim.


  4. #4

    Re: I CO DALEJ?

    ALICJO MASZ MOŻE NUMER GADU GADU?

  5. #5

    Re: I CO DALEJ?

    no z tym gekonem lamparcim to dobry pomysl... IMHO a kameleony wygladaja najlepiej na wolnosci


  6. #6

    Re: I CO DALEJ?

    MASZ RACJE JERONIMO. WSZYSTKIE ZWIERZĘTA WYGLĄDAJĄ I CZUJĄ SIĘ NAJLEPIEJ NA WOLNOŚCI, BEZ ŻADNEJ INGERENCJI ZE STRONY CZŁOWIEKA.

  7. #7
    bobas
    Guest

    Re: I CO DALEJ?

    Co do kameleonow to nie radze, z tego co mowil mi moj szwagier, ktory ma sklep zoologiczny, jak gadal z hodowca kameleonow to powiedzial mu ze kameleon potrzebuje 30 roznych gatunkow owadow w miesiacu, nie wiem ile w tym prawdy (poniewaz wogole nie znam sie na kameleonach) ale hodowca chyba nie klamie pozdrowionka

  8. #8

    Re: I CO DALEJ?

    Nie no proszę Bez przesady Kameleon potrzebuje przede wszystkim dobrej wentylacji, odpowiedniego oświetlenia i temperatury i nie stresowania go. Urozmaicona dieta jest ważna ale nie popadajmy w przesadę Latem dawałam różne bezkręgowce łąkowe ale zimą tylko parę gatunków karmówek dostępnych w sklepach zoologicznych a kamki miały się dobrze. Myślę, że jeśli ktoś poczyta o jemenkach, przygotuje odpowiednie terrarium i będzie dbał jak należy może odnieść sukces jak z każdym innym gatunkiem.

    W skrócie:
    - terrarium powinno mieć jedną ściankę zrobioną w całości z siateczki plastikowej lub metalowej
    - w terrarium zamontować źródło UV
    - ogrzewanie puntowe za pomocą lustrzanki pod którą kamka może podejść i wygrzać się
    - roślinność umożliwiajaca ukrycie się
    - duża ilość gałązek do chodzenia o odpowiedniej średnicy
    - umożliwienie zlizywania kapiącej wody (specjalny pojnik, po spryskiwaniu, pojenie pipetką)
    - uzupełnianie diety w witaminy i wapń
    - nie stresowania zwierzęcia - kamka nie powinno się odrywać na siłę od gałązek i wyciągać z terrarium! Oswajanie poprzez karmienie z ręki i pojenie z pipetki
    - możliwie urozmaicone i obfite karmienie.


  9. #9

    Re: I CO DALEJ?

    1) CZY WYSTARCZY SAMO UVA CZY TEŻ UVB.
    2) CZY OD CZASU DO CZASU ZJADAJĄ ROŚLINY (SPOTKAŁEM SIĘ Z TYM W SKLEPIE ZOOLOGICZNYM).
    3) JEŚLI WITAMINY TO JAKIE (CENTRUM? CZY MIESZANKE ZE SKLEPU ZOOL.)
    4)W MOIM MIEŚCIE MOŻNA KUPIĆ KAMKA ZA 220 ZŁ I 350 ZŁ. CZY OPRÓCZ RÓŻNICY CENOWEJ MOŻE BYĆ RÓŻNICA W "JAKOŚCI" KAMKA.
    DZIĘKUJE ZA WCZEŚNIEJSZE WSKAZÓWKI. POZDRAWIAM.

  10. #10

    Re: I CO DALEJ?

    1. Najlepiej zamontować w terrarium świetlówkę UV dla gadów - ona ma dobrane odpowiednie proporcje promieniowania
    2. Niektóre osobniki lubią podskubywać listki i od czasu do czasu mają ochotę na słodki owoc.
    3. Nie licz, że kamek połknie 'Centrum' :P Z apteki może być vibovit - wiele kamków rzuca się na pipetkę z vibovitem. Ze sklepu zoo Sera reptimineral C lub inne zestawy witamin dla gadów. Wapń z apteki lub ze sklepu zoo (np sepia)
    4. Nie widze tych kamkow wiec nie mam pojecia. Nie kupuj innego gatunku niz kamaelon jemenski.

    A jesli serio myslisz o kupnie kamka zapraszam do opisu tego gatunku.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •