Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Nareszcie mam!

  1. #1
    Zdzisiu
    Guest

    Nareszcie mam!

    Dzisiaj kupiłem sobie parkę anolisów karolińskich
    Wpuściłem je do terra:samiec od razu wszedł na konat i zaczą się wygrzewać, ale samiczka cały czas siedzi w słoiku w którym ją przytransportowałem i boi się wyleżć.Próbowałem ją wytrząsnąć<chyba niepotrzebnie> ale tak się przykleiła że nie dało rady.
    Nie wiem czy dać im teraz jeść czy poczekać do jutra aż się trochę zaaklimatyzują.Jak myślicie?
    A wogóle anole często się karmi?
    Ile tak mniej więcej wrzucacie im świerszczy dziennie?

    Pozdrow
    i szczęśliwego nowego roku!

  2. #2
    expo
    Guest

    Re: Nareszcie mam!

    z karmieniem lepiej poczekac troche - przynajmniej 1/2 dni. i proponowalbym te samiczke "przymusem" z tego pojemnika wyjac (jesli jeszcze nie wyszla). a jesli chodzi o czestotliwosc karmienia, to sadze ze sam zauwazysz ile jedza. wazne tylko aby samiec "zostawil" cos dla samicy, oraz aby poswiecac jej wiecej uwagi w czasie i po ciazy. to ile beda jadly bedzie tez zalezalo od wielkosci pokarmu - sadze jednak ze raczej nie mozna poddawac im doroslych swierszczy, choc taki dorosly anolek na pewno sobie poradzi . male rozmiary jaszczurek powoduja jednak, ze i swierszcze musza byc "niewyrosniete" . pozdrawiam i zycze radosci z hodowli .

  3. #3

    Re: Nareszcie mam!

    przymusem to nie - poczekaj a roano juz napewno bedzie siedziec z samce pod zarowka


  4. #4

    Re: Nareszcie mam!

    Zostaw słoik w terrarium niech sama wyjdzie. Wyrywanie jej na siłe tylko ją dodatkowo zestresuje.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •