Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36

Wątek: CITES

  1. #21

    Re: CITES

    A czy ktoś mógłby mi przesłać mailem pełny tekst ustawy?? Byłabym wdzięczna.

    pozdrowionka

  2. #22

  3. #23
    Bruk
    Guest

    Re: CITES

    Nie mylcie spraw eksportu, importu i reeksportu ze sprawami rejestracji to nieco inna ustawa a własciwie dwie wejdźcie sobie w INFOR.pl i tam znajdziecie wszystkie uustawy wystarczy poszukać, poczytać i wdrożyć w życie jeżeli urzędnik odmawia Ci rejestracji to idż do jego szefa bo on to musi zrobić i nic go nie usprawiedliwia a przede wszystkim nieznajomośc przepisów. Ty musisz mieć tylko odnotowany fakt że zgłosiłeś zwierzęta do rejestracji i to na papierze
    pozdrawiam

  4. #24

    Re: CITES

    Cześć,

    w temacie widnieje CITES - stąd odsyłacz do aktów prawnych na ten temat:-)))
    Nie czytałem dokładnie całego wątku - przeczytałem tylko ten post.

    Odnośnie rejestracji:
    http://ks.sejm.gov.pl:8009/proc3/ustawy/1476_u.htm
    (informacje otrzymałem bezpośrednio z MOŚ)

    Pozdrawiam


  5. #25

    Re: CITES

    A tu ujednolicony tekst ustawy:
    http://www.rzeczpospolita.pl/prawo/doc/prz1020.html

    Tutaj powinno być wszystko (osobiście nie szukałem)
    Pozdrawiam


  6. #26
    Łukasz U.
    Guest

    Re: CITES

    Na głupote Urzędników świetnie robi list polecony. Wkładasz do kperty wszystkie dokumenty, robisz z nich ksero, na poczcie prosisz o podbicie stemplem dziennym kopi i dopisek zgodność z orginałem stwierdzam, do tego dopinasz rewerst na polecony i cały świat masz w dużym powarzaniu. Jak urząd sie do ciebie nie odezwie wysyłasz kolejny polecony zaczynając od słów " W nawiązaniu do pisma z dnia ... wraz z załącznikami...... proszę o zajęcie stanowiska". Nie masz z cymbałami kontaktu, ponadto niczego tak sie nie boją biurokraci jak papieru. Ktoś tę poczę podpisuje że ją odebrał, ktoś że posegregował, ktoś że dostał na biurko itd. Naprawde skutkuje,półtora roku walczyłem o wydanie Karty Podwodnego Łowcy, nikt nie wiedział o co mi chodzi. Jak zaczołem korespondencje to po trzech tygodniach wezwali po odbiur dokumentów. A tak to nie mieli wzorów nie było odpowiedniego Pana itd. Doradzam pomaga. Co do lexa to dajcie znać co potrzeba to skopiuje i prześle mailem, mam go w pracy, nie ma problemu. Tylko potrzebuje dokładnie dziennik ustaw nr. ustawa itp.

  7. #27

    Re: CITES

    wielkie dzięki.

    pozdrowionka

  8. #28
    Lord_Leoric
    Guest

    Re: CITES

    Aha, czyli jak moj Pyton Tygrysi ktorego kupilem w tym roku (ponad 5 miesiecy temu) urodzil sie w Polsce, to nie poczebuje zadnego dokumentu CITES tylko ide do urzedu miasta czy do powiatu i zglaszam rejestracje i dostaje jakis papierek potwierdzajacy tą wlasnie rejestracje... ??

  9. #29

    Re: CITES

    W Warszawie pani w urzędzie wiedziala o co chodzi ale nie mają druków- trzeba pisać odręcznie. Nie wydają też wypisów z rejestru (po rejestracji) bo nie mają na razie systemu. Po prostu trzeba napisać że zakupiło się zwierze przed 01.05.02 i koniec problemu. Życzę wszystkim powodzenia w składaniu wniosków o rejestrację.

  10. #30
    Lord_Leoric
    Guest

    Re: CITES

    A jak mniej wiecej ma wygladac takie pismo?? Czy ma byc jakis podpis sprzedawcy... czy poprostu napisze sobie "Kupilem mojego weza dnia (np.) 28.04.2002 roku." i sie pod tym podpisze...
    Jak ma to wygladac?????

    Pozdrawiam
    Lord_Leoric

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •