Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Poszukuje.........

  1. #1

    Poszukuje.........

    ......kameleonów ktore dorołse dorastaja do 6-8 cm. Musze je miec. Nie chce ich miec na sprzedasz lecz dla siebie. Zajebiste sa takie male kameleonki Ludzie pomozcie !!! Boze zeslij mi malutkie kameleonki.
    Jak cos ktos sie do wie gdzie mozna je dostac to prosze o kontakt, albo moze ktos je ma ( bylbym w duzym szoku)

    POZDRAWIAM ADEMAR

    P.s kieszonkowe kameleonki rzdza !!!

  2. #2

    Re: Poszukuje.........

    Wiem ze jestem rombniety i napalony......

    POZDRAWIAM ADEMAR

  3. #3

    Re: Poszukuje.........

    Moze być furcifer campani lub furcifer minor

    POZDRAWIAM ADEMAR

  4. #4
    Sir Szajba
    Guest

    Re: Poszukuje.........

    Nowe pokecameleony

  5. #5

  6. #6

    Re: Poszukuje.........

    Ja też kiedyś chciałam kupić takiego kameleona, ale podobno cieżko je wykarmić z powodu małych rozmiarów...

  7. #7

    Re: Poszukuje.........

    to nie muszaq byc te gatunki po prostu chce kamleonki ktore maja nie wiecej niz 10 cm , moga byc brukesje.

    POZDRAWIAM ADEMAR

  8. #8

    Re: Poszukuje.........

    Ja uważam,że nie powinno sie hodowac żadnych małych kameleonów, jesli nie jest się im w stanie zapewnić stosownego terrarium.
    Wiekszość małych kameleonów pochodzi z gór krajów regionu Wielkiego Rowu Tektonicznego w Afryce - problemem jest zapewnienie (co wbrew pozorom jest cholernie trudne) odpowiednio niskiej temperatury w nocy (około 10-12 stopni), ruchu powietrza (musi byc bardzo dobra wentylacja, przy wysokiej zachowaniu wilgotności.

    Pokarm nie jest tu żadnym problemem - mole woskowe i muchy + witaminy wystarczaja.....

    Dużym minusem jest równiez fakt, że zwierzęta są bardzo rzadkie w hodowlach (o ile wiem, z powodzeniem rozmnażano (r o z m n a ż a n o a nie odchowywano mioty ciężarnych samic z odłowu) tylko kilka gatunków tych kameleonow - wiele gatunków sprowadzanych jest hurtowo (równiez do Polski) średnio około połowy przeżywa transport - reszta pada przeciętnie po 2-3 miesiącach od przywiezienia (ja sam kiedyś , miałem kameleony fishera - z transportów po kilkadziesiąt sztuk przezyły trzy.

    Większość kameleonów z odłowu ma pełno pasożytów - w naturze jakos z nimi żyją - ale jakikolwiek stres (kameleony sa bardzo wrażliwe - zaryzykowałbym stwierdzenie, że są najdelikatniejszymi jaszczurkami) a transport w worku, wożenie w tę i z powrotem do jakiejś Łodzi lub Bóg wie gdzie, oraz drastyczna zmiana diety (mozemy zapewnić im dietę bogatą i wystarczająca, ale zawsze będzie to zupełnie co innego niz jadły w naturze) powodują osłabienie organizmu i wtedy pasożyty dają o sobie znac..... wtedy jest juz z reguły za późno....Moje kameleony fishera były pod ciągłą opieką weterynarza (specjalisty od pasozytów gadów przy okazji) i tylko dzięki temu udało mi się z 6 utzrymać dwa do dorosłości i doczekać się złożenia jaj - których niestety nie udało mi się mimo dużych starań inkubować.


    Ademar, kameleony sa naprawdę zajebiście piękne i ciekawe ale po moich doświadczeniach uważam, że ich hodowla tudziez sprzedaż, okupione są zbyt duzymi ofiarami, żeby się w to bawić.
    Nie wiem czy stać Cię na klimatyzowane terrarium porządnej wielkości - to, że kameleony są małe nie oznacza, że potzrebują małego terrarium.
    Jeśli kiedyś będe miał po temu warunki, chciałbym wrócić do hodowli kameleonów (zwłaszcza małych) ale póki co mogę o tym pomarzyć, co i Tobie Ademar polecam.

  9. #9

    Re: Poszukuje.........

    oczywiscie dużo kameleonów w tym wspomniane przez Ciebie Brookesia pochodzą z Madagaskaru - i są z nimi podobne problemy (nie mówiąc juz o legalności i CITES)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •