Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: potrzebuje pomocy przy agamie czerwonoglowej

  1. #1
    crocodyl
    Guest

    potrzebuje pomocy przy agamie czerwonoglowej

    mam kilka problemow
    1. nie wiem jak ja karmic, kupilem jej jakies owady (swierszczyki jakies) i w jednym sklepie facet poweidizal ze mam jej wszystkie wrzucic i nie wazne czy byla karmiona czy nie a w drugim ze 2-3 dziennie i z jednej strony nie wiem czy nie zje wszystkich bo jej wrzucilem dzis 2 i zjadla i sie rozgladala a wlasciwie rozgladal za wieksza iloscia a z drugiej strony boje sie ze go zaglodze na smierc.
    2. czy moge lampke (bo mam taka zwykla tylko a wlsciwie to dwie) wylaczac na noc i otrozyc sobei okno w pokoju czy nei zabardzo ? i czy w dzien lamka ma byc wlaczona ? czy dopiero wieczorem albo jak sie zacznie sciemniac ?
    prosze pomozcie

  2. #2

    Re: potrzebuje pomocy przy agamie czerwonoglowej

    Crocodyl po pierwsze zacznij od przeczytania opisu!!!!

    Agama czerwonoglowa MUSI miec przestronne (duza powierzchnia dna) jasnooswietlone( terrarystyczne swietlowki UV np.Repti glo 8.0) i cieple (ogrzewane promiennikami ciepla) terrarium. W dzien 26-35, pod promiennikiem do 40 stopni, w nocy okolo 22 stopnie.
    Prawda jest taka ze jesli masz agame i oswietlasz ja lampka z biurka to dlugo Ci nie pozyje ...

    POWINNA zyc w grupie (samiec + samice) ...

    Zywi sie tym co inne gatunki owadozernych jaszczurek - swierszcze, szarancza, karaczany, niewielkie(!) ilosci larw :maczniak i zoophobas ...owady łąkowe(koniki polne, pasikoniki, ćmy ...), mysie noworodki ...

    Jeśli jest mloda nie zaluj jej jedzenia bo szybko rosnie. Doroslej mozesz juz nieco ograniczac ... Podawaj witaminy i wapn.

    Jest prawie napewno zarobaczona - wykonaj badanie kalu a nastepnie odrobaczania wedlug wskazan weterynarza.

    Te jaszczurki pochodza z odlowu, czesto niedlugo po zakupie traca barwy, marnieja a nawet gina. Niektorzy jej jednak dlugo hoduja. Jeszcze nie slyszalam, ze ktos mial w niewoli tak pieknie wybarwione jak w naturze. Tez kiedys chcialam te agamki, ale gdy przeczytalam to co teraz pisze Tobie (wtedy pisal o tym dr Robert) zrezygnowalam ..Zdecydowanie wole gady z hodowli.

    Powodzenia z Twoja agamka.


  3. #3
    bboy
    Guest

    Re: potrzebuje pomocy przy agamie czerwonoglowej

    ale sobie wybrałeś agamke zazwyczaj bardzo trudno je utrzymać przy życiu sa bardzo wymagające i musiszm miec bardzo duże terra dl niej!!
    trzymaj sie ciepło i opiekuj sie agamką!!!
    pozd.bboy(impett)

  4. #4
    crocodyl
    Guest

    Re: potrzebuje pomocy przy agamie czerwonoglowej

    wiesz dostalem caly system czyli to szklane i jakies tam rzecz i moja agamke a wlasciwie agamka na urodziny bo zawsze chcialem miec jaszczurke i mi kumpel kupil wiec to nei ja wybieralem
    a wiesz moze jak to jest ze ona tylko czasem zmeinia kolor glowy na pomaranczowy a ciala na niebieski ?

  5. #5

    Re: potrzebuje pomocy przy agamie czerwonoglowej

    "dostalem caly system czyli to szklane i jakies tam rzecz i moja agamke "

    Wiesz z taka wiedzą to masz marne szanse utrzymać ją przy życiu...


  6. #6
    crocodyl
    Guest

    Re: potrzebuje pomocy przy agamie czerwonoglowej

    tak dostalem i staram sie jak moge dlatego tez pytam co zrobic bo nei wiem i chcialbym sie dowiedziec

  7. #7

    Re: potrzebuje pomocy przy agamie czerwonoglowej

    Crocodyl czy Ty w ogole przeczytales to co Ci napisalam? Na wszelki wypadek jeszcze raz!


    RE:
    Agama czerwonoglowa MUSI miec przestronne (duza powierzchnia dna) jasnooswietlone( terrarystyczne swietlowki UV np.Repti glo 8.0) i cieple (ogrzewane promiennikami ciepla) terrarium. W dzien 26-35, pod promiennikiem do 40 stopni, w nocy okolo 22 stopnie.
    Prawda jest taka ze jesli masz agame i oswietlasz ja lampka z biurka to dlugo Ci nie pozyje ...

    POWINNA zyc w grupie (samiec + samice) ...

    Zywi sie tym co inne gatunki owadozernych jaszczurek - swierszcze, szarancza, karaczany, niewielkie(!) ilosci larw :maczniak i zoophobas ...owady łąkowe(koniki polne, pasikoniki, ćmy ...), mysie noworodki ...

    Jeśli jest mloda nie zaluj jej jedzenia bo szybko rosnie. Doroslej mozesz juz nieco ograniczac ... Podawaj witaminy i wapn.

    Jest prawie napewno zarobaczona - wykonaj badanie kalu a nastepnie odrobaczania wedlug wskazan weterynarza.


    Na tej stronie znajduje sie obszerny opis tego gatunku! Przeczytaj go. (Opisy gatunkow)


  8. #8

  9. #9
    crocodyl
    Guest

    Re: potrzebuje pomocy przy agamie czerwonoglowej

    ej ja przeczytalem na samym wstepie te wszystkie amterialy ale tamniebylo napisane ile dawac zarcia im a w zywieniu nie umiem sie poruszac bo jest o hodowli swierszczy jak klikam na swierszcze a jeszcze co do opisu gatunku to kolega mi to wydrukowal i kazal najpierw przeczytac apozniej sie zajmowac jaszczurka wiec mi niemow ze nie czytalem bo niepytam o rzeczy ktore tam sa bo nie jestm tamnapsiane zeby jak jest mala to dawac jej duzo jedzenia albo malo

  10. #10
    dr Robert
    Guest

    Re: potrzebuje pomocy przy agamie czerwonoglowej

    Młoda - najlepiej codziennie dowolną ilość
    Dorosła - co drugi, trzeci dzień dowolną ilość
    Przez dowolną ilość rozumiem tyle świerszczy, mączniaków, zoophobasów ile jaszczurka zdoła zjeść w ciągu kilkunastu minut.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •