Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: kameleon nie chce jesc

  1. #1

    kameleon nie chce jesc

    mam kameleona od marca. jest duzy i jak dotad nie bylo z nim problemu. jednak juz od 3 dni nie chce nic jesc. dzisiaj zjadl tylko 1 robaczka i to wszystko. czy to normalne zachowanie w okresie jesiennym czy moze jest on chory? licze na szybkie odpowiedzi i pozdrawiam. slavo.

  2. #2
    iwona krzywkowska
    Guest

    Re: kameleon nie chce jesc

    Mój kameleon teraz też niewiele je. Może to byc spowodowane właśnie okresem jesiennym. A może trzeba odrobaczyć. Czy Twój kameleon ma urozmaicone jedzonko? Swierszcze, karaczany, drewnojadki?
    Przyczyn niestety może być wiele ale myślę, że to raczej przez jesień.


  3. #3

    Re: kameleon nie chce jesc

    on to raczej tylko je robaki biale. swierszcze jadl, ale ostatnio mu kupilem 10 i tylko 1 zjadl. jakos mu teraz chyba nie smakuja. jak nie je swierszczy to i sadze, ze karaczanow nie bedzie tez jadl. tych ostatnich, drewnoajdkow, nigdy nie kupowalem, wiec nie wiem. musze kupic i sproboac mu je podawac. ale dzieki za informacje.

  4. #4

    Re: kameleon nie chce jesc

    Nie dawaj bialych robakow wedkarskich (larw much)!!!
    Czekalem na innych wypowiedzi ale musze tez cos napisac. Czy te swierszcze co mu dawalem byly czarne? (nie pamietam nazwy) i lekko smierdzialy? Moja kamka tez ich nie chciala zbytnio jesc Ostatnio z braku karmy dalem maczniaki choc nie jestem zbytnio za nimi przekonany, a wczoraj duzego patyczaka rogatego.
    To ze twoja kamka nie je moze byc spowodowane tym ze ciagle moze siedzisz przed terra. i ja szukasz lub byla rodzinka i pokazywales wszystkim co masz za zwierzaka? Mialem podobny problem, ale samo przeszlo Postaraj sie o jakies swierszcze, wposc okolo 5-6 szt. i daj kameleonowi spokoj. Kameleony sa bardzo plochliwe dlatego moze nie jesc:/

  5. #5
    dr Robert
    Guest

    Re: kameleon nie chce jesc

    Może już jest "załatwiony" tymi białymi robakami czyli larwami much. Niestety łatwo przebijają przewód pokarmowy, ewentualnie ich chitynowe osłonki zapychaja jelito. Poza tym nawet jak przejdą przez przewód pokarmowy to i tak zwykle nie są dobrze strawione, a więc bezużyteczne dla jaszczurki. Trudno się więc dziwić, że nie je. A wystarczy poczekać tydzień, dwa na poczwarki, a potem dorosłe muchy, które są dobrym urozmaiceniem pokarmu. Kameleon jemeński przyzwyczaja się do pokarmu i są osobniki, które nie lubią specjalnie ciemnych świerszczy śródziemnomorskich (Gryllus bimaculatus) i wtedy trzeba hodować świerszcze domowe (Acheta domestica) lub Gryllus assimilis zwane chyba czasem w Polsce świerszczami bananowymi. Czasami po wytrząsaniu w słoiczku ze sproszkowanym wapnem nawet taki śródziemnomorski świerszcz uzyskuje jasną barwę i kameleona można oszukać.


  6. #6
    iwona krzywkowska
    Guest

    Re: kameleon nie chce jesc

    To prawda, mój kameleon tez nie chce jeść tych czarnych świerszczy.
    Larw much nie wolno dawać, to prawda.


  7. #7

    Re: kameleon nie chce jesc

    Larwy much dla kameleonów i biały ser( tudzież pieczona wołowinka) dla legów - najczęstsza karma ...
    :-////
    A wystarczy poczytać opisy ...


  8. #8

    Re: kameleon nie chce jesc

    no i niby kupilem mu te polecane przez was maczniaki a i tak nie chce jesc. jest jakis taki markotny, osowialy. a biale robaki dawalem mu, bo polecil jes sprzedawca. mam nadzieje, ze on nie zdechnie. macie moze jakies inne pomysly na to, zeby polepszyc kameleonowi apetyt?

    ps: dr robert nie jest czasem z wroclawia?

    pozdrawiam. slavo

  9. #9

    Re: kameleon nie chce jesc

    Nikt z nas nie poleca maczniakow!!!Ich mozna podawac bardzo niewiele, najlepiej osobniki swiezo po wylince. Jesli jadl dobrze a nagle przestal moze to oznaczac ze larwa juz uszkodzila mu przewod pokarmowy albo sie 'zatkal'.

    A wystarczyloby zebys przed zakupem poczytal opisy jemenow (ktore w sieci sa ...) a nie sluchal sprzedawcy ktory gada cokolwiek zeby sprzedac albo moze faktycznie wierzy w to, co gada, co nie zmienia faktu, ze to bzdury.

    Mamy Ci zagwarantowac, ze nie padnie? Nie mozemy tego zrobic ... Twoja wiedza na temat zywienia jaszczurek jest mniej niz mala a bierzesz sie za kameleona.

    Moze dr Jarek cos Ci poradzi, jesli nie zacznie jesc.


    Mam nadzieje, ze zwierzak zacznie jesc.


  10. #10
    zielonyfrajer
    Guest

    Re: kameleon nie chce jesc

    nikt przy zdrowych zmyslach nie poleci maczniakow, a tym bardziech bialych robakow dla kameleona - nie czytales chociazby tego i starego forum?
    mam nadzieje, ze kameleonowi jednak nic powaznego sie nie stało

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •