Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: anolisy karolińskie - słyszałem że są trudne

  1. #1
    Robert S.
    Guest

    anolisy karolińskie - słyszałem że są trudne

    chciałbym je kupić, ale słyszałem, że są trudne w chodowli, szybko giną i nie rozmnażają się.Jak to jest naprawdę , bardzo mi sie podobają.Proszę o dokładny opis jesli to możliwe.DZIĘKI

  2. #2

    Re: anolisy karolińskie - słyszałem że są trudne

    Nie wiem kto ci to powiedzial ale Cie oklamal:/
    Anolis zielony (Anolis carolinensis) jest jedna z najprostrzych jaszczurek i polecany dla poczatkujacych. A przy dobrych warunkach moga sie rozmnarzac

    Pozdrawiam!
    Dawid
    3City

  3. #3

    Re: anolisy karolińskie - słyszałem że są trudne

    Właśnie !!
    łatwe, tanie, ładne, śmieszne !!
    Polecam !!

  4. #4
    rurka
    Guest

    Re: anolisy karolińskie - słyszałem że są trudne

    popieram kolego.Bardzo latwe w hodowli i bardzo wdzieczne za dobra opieke. Ja zaczelam hodowac anolisy nie wiedzac nic o nich i bazujac na info z forum. Tutaj wszyscy ci doradza. Trzymaj anolisy w wysokim terrarium z dobra wentylacja(mozesz takie zamowic ze specjalna siatka na gornej przedniej szybie), pamietaj ze anolisy to nadrzewne jaszczurki i lubia miec duzo galezi i wysokich roslin, zarowka lustrzanka, dwa razy dziennie spryskujesz terrarium(najlepiej woda oczyszczona w procesie osmozy-co uchroni dzklo przed osadzaniem sie nalotu), karmisz muchami,pajakami,macznicami(rzadko bo tluste), malymi swierszczami, jeszcze kabel grzewczy na noc i gotowe. Aha i jakis zbiorniczek z woda. Moje anolisy w tych warunkach czuja sie swietnie. Ja nie jestem zbyt doswiadczonym terrarysta ale moze te pare wskazowek pomoze ci na poczatek. Poczytaj tez w opisach o anolisach.

  5. #5
    zielonyfrajer
    Guest

    Re: anolisy karolińskie - słyszałem że są trudne

    jak się oczyszcza wodę w procesie osmozy ?

  6. #6
    rurka
    Guest

    Re: anolisy karolińskie - słyszałem że są trudne

    ja sie zbytnio na tym nie znam, do tego celu potrzebne jest urzadzenie, ktore kosztuje dosc sporo, a co jakis czas nalezy wymienic filtr, ktory kosztuje prawie tyle samo co cale urzadzenie (chyba z 800 zl), ja kupuje taka wode w malym ZOO.

  7. #7
    Robert S.
    Guest

    Re: anolisy karolińskie - słyszałem że są trudne

    Dziękuję za zainteresowanie. Niestety obecnie nie stać mnie, nawet na jedna parke,więc wyszykowane terrarium musi poczekać.Pozdrawiam Robert.

  8. #8
    dr Robert
    Guest

    Re: anolisy karolińskie - słyszałem że są trudne

    Najlepiej używać odstałej wody z kranu. Niestety osad kamienia na szybach trzeba co jakiś czas zeskrobać żyletką. Ale jak się chce mieć estetyczne terrarium to można się trochę poświęcić )) Anolisom kamień nie przeszkadza. Natomiast odradzam stosowanie wody po odwróconej osmozie, odmineralizowanej czy destylowanej.

    W procesie odwróconej osmozy ponad 90% minerałów ginie bezpowrotnie (w tym wapń !).


  9. #9

    Re: anolisy karolińskie - słyszałem że są trudne

    dobry sposób na kamień na szybach to przecieranie szyb roztworem kwasku cytrynowego (spozywczego). Dość dobrze sie sprawdza usówając nalot i jest nieszkodliwy dla zwierząt.


  10. #10
    dr Robert
    Guest

    Re: anolisy karolińskie - słyszałem że są trudne

    To prawda, wszelkie kwasy organiczne usuwają kamień. Cytrynowy chyba najlepszy bo nieszkodliwy (w porównaniu np. z octem).


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •