Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Jakie jest najlepsze oswietlenie dla kameleona jemeńskiego??

  1. #1
    Adrian Furman -AdN-
    Guest

    Jakie jest najlepsze oswietlenie dla kameleona jemeńskiego??

    Jakie jest najlepsze oswietlenie dla kameleona jemeńskiego?? i w miare mozliwości prosze podac jego cene... czy kabel grzewczy jest niezbedny do hodowli tego gada? gdzie umieszcza się takowi kabel?

  2. #2

    Re: Jakie jest najlepsze oswietlenie dla kameleona jemeńskiego??

    przejzyj stare forum znajdziesz tam wiele informacji, o kameleonach wyposazeniu terrarium. zwroc uwage na wentylacje, ktora jest bardzo wazna, oswietlenie to na pewno promiennik ciepla oraz swietlowka (specjalna do terrariow z promieniami UV, poszukaj w sklepach internetowych, jest tam duzy wybor takich swietlowek), jesli ma to byc Twoj pierwszy gad(tak wnioskuje z tego pytania o oswietlenie) to daj sobie spokoj z kameleonem, kup sobie np. anolisy zielone, sa to latwe w hodowli i rozmnazaniu jaszczurki, kameleony to trudne do hodowli jaszczurki, wymagaja duzych nakaldow finansowych(glownie na jedzenie ), takze zastanow sie dobrze zanim kupisz te jaszczurke


  3. #3

    Re: Jakie jest najlepsze oswietlenie dla kameleona jemeńskiego??

    Popieram slowa Arrow-a!!! Kameleon to nie zabawka! Kupujac kameleona zam nie wiedzalem czy bedzie mu dobrze. wiele razy slyszalem ze zyl tylko 3-4 miesiacy Z tego co wywniopskowalem to wszystko wyhodzilo z braku wiedzy posiadaczy kameleonow jak np. brak dobraj wetylacji, brak UV, i podawania witamin jak i wapnia w karmie i brak wilgoci.
    Jesli chcesz kameleona przemysl to dokladnie! Ja mam kameleona jemenskiego i co tydzien kupuje 3 opak. swierszczy naszczescie taniej. Cena 1 opak. swierszczy w sklepie 10zl. Moj kamek zjada 5-6 swierszczy dzienie i do tego cos jak zlapie (muchy, pasikoniki polne, ćmy). Jesli chodzi o oswietlenie to mam zarowke lustrzanke 60W i do tego swietlowke UV Repti Glo 0,8 (dobra dla kamelonow). Sa tez inne swietlowki ale nigdy ich nie mialem w reku wiec nie moge sie na ich temat wypowiedziec Terrarium zrob wysokie jak tylko mozesz. Ja mam 90cm wysokie i podstawa 50x60. Jesli chodzi o wapno podawane z karma to polecam Calcium patentoncium i witaminy jako wibowit. Dawkowanie masz w opisie "Krzywica" (poczytaj!) Lepiej zapobiegac niz leczyc.

    Pozdrawiam!
    Dawid
    Kamelon
    3City

  4. #4
    Adrian Furman -AdN-
    Guest

    Re: Jakie jest najlepsze oswietlenie dla kameleona jemeńskiego??

    Dzieki Wam bardzo.... prawde powiedziawszy, kameleon bedzie moim 1 gadem..(mialem wczesniej duzo zwierzat) ale mysle ze jestem dobrze przygotowany do jego hodowli...znaczy troszke sie wacham bo on naprawde duuuzo je. Ale zaden inny gad nie podoba mi sie bardziej. Przeczytałem juz tysiace artykułow o jego hodowli, robie terra o wym 80x55x90, teraz staram sie o kupno kamka i wlasnie mam z tym problem...nie chcem ze sklepu ani z giełdy..boje sie ze taki długo nie wytrzyma...chcem zeby byl zdrowy i zadbany i dlatego mam pytanko...od kogo kupowaliscie kameleona, znacie moze jakis hodowcow sprawdzonych?? odległosc nie gra roli (chodzi mi o młodego osobnika) i oczywiscie zeby cena nie zwalała z nóg... aha i jeszcze ja to jest z tym pokarmem dla niego bo miesiecznie wychodzi kolo 200 swierszczy... to duzo, skad je brac? jestem z bolesławca i u nas ciezko cos dostac..chociaz sa 4 skelpy zoologiczne

  5. #5
    Adrian Furman -AdN-
    Guest

    Re: Jakie jest najlepsze oswietlenie dla kameleona jemeńskiego??

    aha i naprawde jedno opakowanie kosztuje 10zł?? i az 3 na tydzien? to niemozliwe ...to ile ich tam jest w opakowaniu? (swierszczy) ? bo jezeli twoj kameleon pochłania 3 opakowania, a dziennie je 6 szt. to wychodzi ze w jednym opakowaniu jest (okolo) 15 swierszczy a 1 kosztuje..1.5zł??? to niemozliwe..czytalem w artykule ze ich cena wymosi kolo 10 gr za sztuke to wtedy płacisz za tydzien jego jedzenia 4,2 zł (zakładajac ze dziennie je 6 szt.) i 5 zł + jakies witaminy i inne to jest jakies 7 zł tygodniowo...czyli jeszcze w miare

  6. #6
    pbpbp
    Guest

    Re: Jakie jest najlepsze oswietlenie dla kameleona jemeńskiego??

    w opakowaniu w sklepie jest 10szt.!
    Jak dla mnie powinieneś założyć przed kupnem kameleona chodowle świerszcza (spójrz na stronie).
    A co do samego zakupu kup kameleona w biofilu.
    kupiłem tam anolisy zielone i są O.K. .
    http://www.biofil.pl

  7. #7
    Adrian Furman -AdN-
    Guest

    Re: Jakie jest najlepsze oswietlenie dla kameleona jemeńskiego??

    Ale po ile kupujesz te 10szt? pewnie kolo 1,5zł. czyli nie jest tak drogo... ale jeszcze sie nie zdecydowalem...bylem na biofilu i musze powiedziec ze drogo jest... 200zł...bo do tego dochodzi terra kolo 150zł (sam robie) i inne pierdoły czyli 400zł...cholera

  8. #8

    Re: Jakie jest najlepsze oswietlenie dla kameleona jemeńskiego??

    W Lublinie mamy świerszcze po 9 PLN za 15-20szt i to jak inni twierdzą jest tanio. Kiedys były po 5-6 za 20-25 szt, ale dawno. Przy kameleonie radze sie zastanowić nad własna hodowlą świerszczy. Nie jest to trudne, a z pewnością wyjdzie taniej. Zwłaszcza, jeżeli tam gdzie mieszkasz nie ma stałego punktu zakupu swierszczy.


  9. #9

    Re: Jakie jest najlepsze oswietlenie dla kameleona jemeńskiego??

    ja kupuje swierszcze bo nan dosc tani dostep do nich co tydzien, a to ze kupuje 3 opak. to dlatego ze oniego dbam. Nie glodze go

  10. #10
    Adrian Furman -AdN-
    Guest

    Re: Jakie jest najlepsze oswietlenie dla kameleona jemeńskiego??

    Dziekuje bardzo Wam wszystkim za odpowiedzi...nie pozostaje mi nic innego tylko mozolnie szukac malutkiego kamka, pojade na te targi co beda we wrocku we wrzesniu moze tam cos ciekawego sie trafi...ale to jest bol...do 27 wrzesnia zostalo ponad miesiac a ja chcem jak najszybciej...zobaczymy jak to bedzie (jak ktos bedzie mial cos do sprzedarzy dajcie znac!!)
    Dzieki i Pozdrówka!
    adnxxx@wp.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •