Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: znoszenie jaj

  1. #1
    Oik
    Guest

    znoszenie jaj

    Moja legwanica po raz pierwszy wczoraj zniosła jajo. Dziś jest ich już 12. Dodam, że samca nie mam , więc moje pytanie. Czy mam zostawić te jaja w terrarium, czy lepiej będzie dla niej zabrać je.W końcu i tak z nich nic się nie wykluje. ??

  2. #2
    Jarek Zajączkowski
    Guest

    Re: znoszenie jaj

    Zabrać.


  3. #3
    Jarek Zajączkowski
    Guest

    Re: znoszenie jaj

    Przepraszam, że tak krótko, ale jaja trzeba po prostu usunąć. Brak samca eliminuje je z dalszego rozwoju i wszystko co je dalej czeka to "zepsucie". Samicę trzeba obserwować - jej zachowanie i ew. objętość brzucha. Pytanie brzmi - czy zniosła wszystkie jaja.


  4. #4
    Oik
    Guest

    Re: znoszenie jaj

    Dzięki za odpowiedź. Zabrałam je . Nareszcie uspokoiła się. przed zniesieniem cały czas starała się wydostać z terry i w zasadzie przebywała poza nim. może teraz jej instynkt pójdzie spać

  5. #5
    Jarek Zajączkowski
    Guest

    Re: znoszenie jaj

    Prawdopodobnie jej niepokój przed zniesieniem to poszukiwanie najlepszego miejsca dla gniazda. Może masz za małe terrarium?


  6. #6

    Re: znoszenie jaj

    więc kilka pytań:
    mam obawę, że mój Ozzuś to jednak samica, która właśnie nosi jaja. dopiero niedawno zaobserwowałam powiększony brzuch. a dotykając go od spodu namacalne są regularne grudki.
    kiedy mogę spodziewać sie złożenia jaj?
    i.. Oik. czy była do tego jakaś specjalna "skrzyneczka" - ja taką prowizoryczną skleciłam (32x64 wys 50) wypełnioną do połowy podłożem coco. wystarczy?
    na razie Ozzowa normalnie je i jest aktywna, ale boję sie żeby nie strało sie nic złego.


  7. #7
    Jarek Zajączkowski
    Guest

    Re: znoszenie jaj

    Zapraszam na USG


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •