Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: terrarium dla doroslego

  1. #1
    redknee
    Guest

    terrarium dla doroslego

    czy moge zrobic terrarium o wymiarach
    dlugosc 90 cm
    głebokosc 60 cm
    wysokosc 120 cm
    dla legwana ktory tam bedzie siedzial az do starosci ??


  2. #2

    Re: terrarium dla doroslego

    minimum, moim zdaniem i tak zbyt male, to 100x100x120. To jest stanowczo za male. Wedlug mnie jesli zapewnisz nieco wieksza powierzchnie dna (mozna ustawic, a nawet najlepiej tak duze terra, na podlodze) i wysokosc ze 2 m to bysie nadawalo przy odpowiednim urzadzeniu. Najwazniejsze, zebys zapewnil przynajmniej 70 cm glebokosci i dlugosc mogla by byc, najlepiej jesli bedzie tak wysokie, 110 lub wiecej cm. Jakie najwieksze mozesz zapewnic terra?
    Jesli nie mozesz wiekszego to w takim terra mozesz hodowac stadko gekonow toke lub duze stadko anolisow zielonych- zwlascza anolisy sa piekne, spokojnie samca i 3-4 samice bys mogl w tym trzymac i rozmnazac


  3. #3

    Re: terrarium dla doroslego

    Jeśli legwan ma w nim tylko siedzieć i nic więcej, to może być. Szczególnie, jeśli to będzie legwan wypchany, przy czym polecam skórę tzw. ekologiczną, tzn sztuczną )))) Wybacz ten żart, ale nie mogłam się powstrzymać. Też myślę, że terrarium będzie za małe dla dorosłego legwana tym bardziej, jeśli będzie to np. dorodny samiec nominatywny. Izabela

  4. #4

    Re: terrarium dla doroslego

    Nominalny
    Mimo, ze moj samiec specjalnie dlugi nie jest, mimo wszystko jest bardzo masywny (choc do Gucia- legendy tego forum- ma sie nijak ogromem ;-) ), wiec nie tylko Iguana iguana iguana potrzebuje duzego terra- ja mam I. i. rhinolopha.


  5. #5

    Re: terrarium dla doroslego

    = nominatywny )) Forma nominatywna = nominalna bardziej potocznie - inaczej podstawowa ; taka, od której wywodzi sie nazwa całej grupy, w tym przypadku Iguana iguana iguana Pozdrawiam. Izabela

  6. #6

    Re: terrarium dla doroslego

    Z tą legendą to przesadziłeś :-))) Legwan Izabeli ma 156 cm, legwan Jacku również, jest jeszcze kilka innych, to normalna długość dorosłych osobników. Do tego dochodzi jeszcze masa, a bywają wypasione bydlaczki ;-)
    Do redknee trochę z innej beczki - chciałbyś do końca życia siedzieć w pokoju 1x1,5x2m ? Dla przeciętnego człowieka wystarczy, aby się poruszać, nawet czasem podskoczyć (nie za wysoko!). To tak pół żartem, pół serio. Legwan to żywe stworzenie i potrzebuje trochę przestrzeni, nawet jak będzie wypuszczany na spacery po mieszkaniu.


  7. #7

    Re: terrarium dla doroslego

    Ale twoj, Rysku, jest najbardziej znany Gdyby moj samiec mial caly ogon (kupilem go bez kawalka) to mialby ok. 120-130 cm, ma ok. 100, ale to rhinolopha, a Gucio to na pewni Iguana iguana iguana
    Moj legwan i tak jest spasiony i dosc masywny, ale w porownaniu do Gucia wyglada tak, jakby przy nim (moim legu) wygladala samica rhinolophy


  8. #8

    Re: terrarium dla doroslego

    Gucio to rhinolopha, zerknij na zdjęcia ;-) Stracił kiedyś 4 cm ogona, które mam na pamiątkę - miałby 157 :-)))


  9. #9

    Re: terrarium dla doroslego

    To moj legwan jest jakis maly ;( A samiec na pewno, ma teraz ok. 4 lat i jaj nie skladal- juz
    sie nie moze okazac samica ;P


  10. #10

    Re: terrarium dla doroslego

    no dobra, wiem że nikt nie ma możliwości stworzenia idealnych warunków ani możliwości poświęcenia całego pokoju np
    ale jest tak: Ozzek miał (i w sumie jeszcze ma) terrarium 100x60x100 i woidze jak sie męczy. dlatego staram sie mu pomagać... w sensie na ile to możliwe: duży pokój z poduszka grzewczą, spacery po mieszkaniu, słoneczo (ostatnio coraz częstszy gość na ok. 5 godzin)...
    ale do rzeczy. w związku ze zmieniającą sie moją sytuacją mam plan nowego terrarium. będzie naprawde duże... (i pewnie będzie dużo kosztować - ale od czego są ponadplanowe pieniądze z Urzedu Skarbowego)
    na razie na kartce nowe terrarium ma wymiary: 175x100x150 (choć to nie będzie szczyt moich i Ozzka marzeń)
    jeśli wyjdzie większe to sie nie obraże. kiedy tylko bedzie gotowe, na pewno przyśle zdjęcie. po wakacjach powinno być gotowe


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •