Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: drugi legwan

  1. #1
    delta
    Guest

    drugi legwan

    Witam wszystkich

    Dzisiaj wsadziłem drugiego legwana do terra, ma około 2 miesięcy a starszy legwan ma 1 rok. Obserwowałem je przez jakiś czas od włożenia i duży zaczął przepędzać małego z miejsca na miejsce, gryźć go i strasznie kiwać głową. Wiem, że to w miarę normalne tylko mam pytanie czy mały zostanie zaakceptowany przez dużego i będą mogły razem mieszkać w terra.

  2. #2

    Re: drugi legwan

    o rany!
    Wyciągnij malucha z terra i to jak najszybciej:|
    Co Ci wogóle przyszło do głowy, żeby wsadzać maucha z dużym legwanem, oczywiste było, że nie będzie między nimi porozumienia:/

    Korsakow może cos o tym napisać..


  3. #3
    delta
    Guest

    Re: drugi legwan

    Teraz meg się uspokoiły jeden w jednym kącie a drugi w drugim, mały nie ma żadnych urazów, to wyglądało tak jakby duży ostrzegał go kto tu panem.
    Naprawde meg sądzisz że nic z tego nie bedzie, czy mam go wyjąć czy się do siebie przyzwyczają ? Znajomy miał podobną sytuację a po jakimś czasie przyzwyczaiły się do siebie, po za tym widziałem na zdjęciach jak Ryśka legwan mieszka sobie z małym.

    Z góry dzięki za wszystkie rady.

  4. #4

    Re: drugi legwan

    wyjmij natychmiast, jeśli już przyszedl Ci do głowy taki pomysl, by kupić sobie drugiego legwana to trzeba było najpierw na ten temat poczytać..
    Wyjmij jak najszybciej i nie licz na to, że się przyzwyczają, maluszek sie stresuje, tak trudo to zrozumieć?:|

    I nie czekaj aż coś przykrego się stanie


  5. #5

    Re: drugi legwan

    Ryska legwan nie mieszka sobie z innym malym legwanem! Czasami robilismy zdjecia Gucia i mojego Diablo razem oraz z Gadzinki77 Leonem lub Teodorem (Ala jak on sie w koncu nazywa??) Byly to tylko chwilowe wizyty i caly czas mielismy legwany na oku. Musisz oddzielic jakos legwany od siebie przynajmniej na czas kiedy nie mozesz ich obserwowac bo moze skonczyc sie to tragicznie dla malucha.


  6. #6
    delta
    Guest

    Re: drugi legwan

    Marblo już są osobno dzięki meg i tobie za szybką interwencje.
    Jeszcze jedno pytanie do ciebie Marblo. Po jakim czasie radzisz mi przenieść małego do dużego i czy to jest wogóle możliwe przy takiej różnicy wieku?

    Wielkie dzieki za pomoc

  7. #7
    delta
    Guest

    Re: drugi legwan

    Marbo co byś mi poradził czy zrezygnowac z drugiego legwana w takim wieku i szukać większego czy po prostu trzymać je osobno i wkładać malucha tylko wtedy jak mam możliwość obserwacji?

  8. #8

    Re: drugi legwan

    Nie mam za bardzo doswiadczenia w takich sprawach ale wiem ze legwany sa terytorialne i takie laczenie moze zakonczyc sie nawet smiercia malego. Moim zdaniem najpewniejsze jest laczenie ze soba legwanow o podobnej wielkosci i tylko wtedy jesli mamy pewnosc ze to nie sa dwa samce, choc i takie rozwiazanie wcale nie gwarantuje nam sukcesu. Legwany po prostu musza sie zaakceptowac. Zaczekaj jeszcze na opinie ludzi bardziej rozeznanych w tych sprawach i wtedy podejmij jak najbardziej sluszna decyzje.


  9. #9
    delta
    Guest

    Re: drugi legwan

    Dzięki za rady, poczekam jeszcze może ktoś się wypowie.

  10. #10

    Re: drugi legwan

    Ja mam dwa legi w jednym terra.Starszy samiec (ok 2,5 roku) i samica( ok 2 lat).Zostały złączone około pół roku temu przy czym samica "doszła" do samca.Są w prawie identycznym wieku i niemal tej samej wielkości a mimo to na początku były trudności:/(oba pogryzione, samica zszywana)Jeśli nie masz pewności co do płci obu legwanów i tym bardziej jeśli jest między nimi różnica wieku i/lub wielkości nie ma szans na pogodzenie.Mniejszy wcześniej czy później oberwie, a uwierz mi że legwany na prawdę mocno gryzą.Także radzę ci posłuchać rad Meg i Marblo i wyjąć jak najszybciej mniejszego legwana z terra zanim skończy się to źle (a wcześniej czy później tak się stanie)
    pozdrawiam ada

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •