Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: wet

  1. #1
    elefantao
    Guest

    wet

    potrzebuje zrobić swojemu legowi zabieg odcięcia kawałka ogona,jednak u mnie w mieście żaden wet nie wie jak sie do tego zabrac jesli ktoś zna jakiegoś fachowca w tych okolicach to prosze o cyne


  2. #2

    Re: wet

    Do czego Ci cyna ? ? ?
    Opisz w jakim celu musisz wykonać ten zabieg ?
    Może coś wspólnie doradzimy ?
    Najlepiej wykonaj zdjęcie i pokaż.
    Jak najwięcej informacji.

  3. #3
    elefantao
    Guest

    Re: wet

    ogon jest już odrastający,taki już był jak kupowałem lega,jest czarny i krótszy ale rośnie szybko,jednak nie ma chyba do końca czucia w nim(taka była diagnoza weta),a ostatnio zauważyłem że końcówka ogona jest przekrzywiona,sucha,powyginana,nie mam jak zrobić fotek ale spróbuje cos wykombinować bo tak to sie nie da wytłumaczyć,ale nie wygląda to ciekawie.A z tą cyną to chodziło mi o wiadomość:-)


  4. #4

    Re: wet

    A kondycja nadal jest ok czy też jest osowiały, mało je itd itd.
    W jakim jest wieku i jak długo jest u Ciebie ?
    Czy jest jakieś złamanie, nadłamanie widoczne na ogonie ?
    Sam ubytek kawałka ogona jest zawsze dla organizmu obciążeniem -osłabieniem
    Jeśli zaś tylko dla samego skrzywienia amputować to mija się z celem (...)
    Należy najpierw znaleść przyczynę takiego stanu.Legwan może być tak silnie wystraszony, że niereaguje na bodzce (nakłucie) ogona.

  5. #5
    elefantao
    Guest

    Re: wet

    je normalnie,nie boi sie,mam go od 6 miesięcy,juz dzisiaj bede miał na 90% fotki


  6. #6

    Re: wet

    Mam ten sam problem z tym ze u mojego gada wystapilo zaschniecie ok 1 cm ogona. Moim zdaniem przyczyna bylo niejedzenie przez miesiac i przez to brak witamin. Moja legwanica miala zabieg usuniecia jajek i jest aktualnie 3 tygodnie po zabiegu. je juz normalnie dostaje witaminki i wszystko jest ok. Tylko co zrobic z tym ogonem??? czy nie bedzie zasychal dalej??? a moze odpadnie sam???? -nie wiem wiec bede wdzieczny jak dowiem sie czegos. pozdrawiam

  7. #7

    Re: wet

    Mojemu legwanowi po mechanicznym uszkodzeniu 3-4 cm ogona odpadło samo. Najpierw zrobił się czarny, następnie lekko pokrzywiony i suchy. Po miesiącu odpadł. Nie ma śladu. Mam ten kawałek do dzisiaj :-) Trzeba obserwować czy to nie postępuje, bo jeśli tak, to amputacja na zdrowej tkance kilka milimetrów od chorego miejsca. Jeszcze jedno. Odrośnięta część ogona bywa ciemniejsza, bez charakterystycznych pasów i różni się od reszty ogona. Tak jest w przypadku utraty dużego kawałka i nie należy mylić tego z martwicą.


  8. #8

    Re: wet

    Myślę,że z tych wszystkich postów Elefantao jesteś w stanie wyciągnąć wniosek.
    Trzeba tyko znać przyczynę.

  9. #9

    Re: wet

    Pierwsze slysze, zeby legwanowi z glodu na ogonie pojawiala sie martwica...


  10. #10
    elefantao
    Guest

    Re: wet

    problem tylko w tym że nie wiadomo gdzie zaczyna się ta martwa tkanka skoro ogon jest cały czarny,ta zeschnieta końcówka ma 1cm,leg przyjmuje witaminki,ale nie przyjmiował na pewno przed kupieniem.Nie wiem o jakie wnioski ci chodzi Weteryna???


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •