Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: odbieram dzisiaj legwana potrzebuje porady

  1. #1
    locia
    Guest

    odbieram dzisiaj legwana potrzebuje porady

    tak sie zlozylo ze dzisiaj odbieram legwana <jupi> tak sie ciesze tylko ze terraium bede mial jutro czy moge go do jutra przetrzymac np. w kartonie . Czy to jest dobry pomysł ? jak nie to w czym pomozcie i z gory dziekuje

    pozdrawiam wszystkich milosnikow herpetologii


  2. #2

    Re: odbieram dzisiaj legwana potrzebuje porady

    jak chcesz zeby legwan dostal zawalu serducha, to przetrzymaj go w tym kartonie do jutra:/


  3. #3

    Re: odbieram dzisiaj legwana potrzebuje porady

    Trochę złą kolejność wybrałaś(eś) najpierw powinieneś mieć terra wszystko w nim przygotować sprawdzić czy temp i wilgotność ok no i wogóle a to trochę ci zajmnie i bedziesz musiał to robić z legiem w środku co na pewno go dodatkowo zestresuje bo musisz pamiętać że sama przeprowadzka będzie dla nieg już stresująca. Może dasz radę jescze chwilę poczekać i najpierw sprowadzić terra? Cała ta sytuacja może po prostu niekorzystnie wpłynąć na lega i możesz mieć większe kłopoty z oswojeniem. A co do tego kartonu to nie będzie on najlepszy no ale jak nie masz innej opcji no to cóż.

  4. #4

    Re: odbieram dzisiaj legwana potrzebuje porady

    Jeśli ten legwan jest w terrarium w sklepie to możesz np. dać za niego zaliczkę, a odebrać gdy będzie gotowe terrarium. Darius Ci to opisał, taka powinna być kolejność. Spokojnym maluchom można by urządzić kącik z odpowiednim podłożem, konarem i jakimś źródłem ciepła ( nawet normalną żarówką), ale kto wie czy on jest spokojny . Może zaraz gdzieś zwieje za meble i dopiero będzie problem ? Jeśli możesz zrób tak, jak Ci radzimy. Powodzenia! Rysiek

  5. #5
    locia
    Guest

    Re: odbieram dzisiaj legwana potrzebuje porady

    Moj legus spokojnie spedzil noc w kartonie mam taka nadzieje wieczór spedzil na rękach bylo mu chyba dobrze bo zasnal ( kobieta ktora hoduje legi w bydgoszczy poradzila mi zebym od malego jak najczesciej trzymal go na rekach) terrarium jest juz gotowe i wpelni wyposazone. Teraz legus lezy na korzeniu pod lampa temp 28 stopni wilgotnosc ok 70%.

    Dzieki za odpowiedz na posta Pozdrawiam


  6. #6

    Re: odbieram dzisiaj legwana potrzebuje porady

    ludzie rozne rzeczy radza ja mam bardzo mlodego legwana od prawie 2 miesiecy - nie trzymam go na rekach - jedynie wtedy jak mi sam na nia wejdzie ...
    Postepy juz widac - wczoraj po wlozeniu reki do terrarium ,sam z wlasnej nieprzymuszonej woli wdrapal mi sie na glowe (nie ukrywam ze jestem z tego powodu niezmiernie zadowolony)
    Ja osobiscie polecam metode "NIC NA SILE" .... tak jak powiedzialem - ja juz widze efekty!
    A tobie legwan wcale nie musial zasnac niestety , najprawdopodoniej zamkna oczy bo sie Ciebie bal , przewaznie tak sie zachowuja mlode legwany !
    http://terrarium.com.pl/faq/index.php?kat=1&fid=22
    Ale zycze wytrwalosci i duzo cierpliwosci !

    Pozdrawiam ! Kuba


  7. #7

    Re: odbieram dzisiaj legwana potrzebuje porady

    ...w takim razie legwana tez odbierz JUTRO !

    pozdrawiam

  8. #8
    elefantao
    Guest

    Re: odbieram dzisiaj legwana potrzebuje porady

    D
    A
    R
    E
    M
    N
    I
    E


  9. #9

    Re: odbieram dzisiaj legwana potrzebuje porady

    28 st. pod promiennikiem to mało taka temp powinna panować ogólnie w terra a pod promiennikiem ciepła powinna wynosić ok. 36 st. Więc jeśli pod lampa ma tylko 28st. to w innych miejscach w terra jest jescze niższa. Powinieneś to skorygować jak najszybciej. Widzisz gdybyś to terra miał przed legiem a nie na odwrót to mógłbyś to naprawić i leg od początku byłby w komfortowych warunkach
    Powodzenia w dalszej hodowli!!

  10. #10

    Re: odbieram dzisiaj legwana potrzebuje porady

    Piszesz że legwan spedził wieczór na twoich rękach i zasnął. Mam nadzieje ze faktycznie jest tak spokojny i wszstko jest OK, ale z opisów wszystkich wynika że legwan po przywiezieniu jest zazwyczaj silnie zestresowany żeby nie powiedziec boi się wszytskiego. Powinien raczej uciec od ciebie w panice niż siedzieć spokojnie na rękach. Czy ejsteś pewna że jego kondycja jest w pożądku???


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •