Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: brukselka & cykoria

  1. #1

    brukselka & cykoria

    jak w temacie można to dawać legwankowi? dzis kupiłam na bazarku brukselkę ale nie taka mrożoną i nie wiem czy mogę dać to mojej niuni
    i to samo pytanie się tyczy cykorii..

    ps. a ten głupi jaś nie chce mi wykiełkować, a już prawie tydzień minął


  2. #2

    Re: brukselka & cykoria

    Witam !
    http://terrarium.com.pl/forum/read.p...&i=3156&t=3121
    na temat cykori znalazlem tylko to gdzie dr Jarek polecal pewna diete dla chorego legwana http://terrarium.com.pl/forum/read.p...&i=4434&t=4405

    Pozdrawiam ! Kuba

  3. #3

    Re: brukselka & cykoria

    No ładnie meg11 nie chciało się wstukać w "szukaj" :-)))))))


  4. #4
    Inka25
    Guest

    Re: brukselka & cykoria

    Mój cykorie zjada, choć za nią nie przepada, a brukselki nie próbowałam. Jeśli mogę coś polecić to mój leg uwielbia tartą cukinię Oczywiście wcześniej obraną ze skórki

  5. #5

    Re: brukselka & cykoria

    Daiblo cykorie wcina az milo Brukselki nie probowalem ale chyba nalezy do kapustnych (przynajmniej tak wyglada )) ).


  6. #6

    Re: brukselka & cykoria

    Dałam ze 2 razy brukselke, ale w małych ilościach, a cykorii nawet z ręki pełnej różnych liści nie zje

  7. #7

    Re: brukselka & cykoria

    hehe, ale jazda, neonek dostał właśnie na obiadek sałatke z warzywek.. pokroiłam mu tą brukselkę i kurcze wybrał samą brukselkę ze wszystkich warzywek
    chyba ją polubił

    Inka dzieki za pomysł, jutro mój niuniek dostanie cukinię:P

    ps. Kuba dzięki za linki)))


  8. #8

    Re: brukselka & cykoria

    cala przyjemnosc po mojej stronie

    Pzodrawiam ! Kuba

  9. #9
    dr Robert
    Guest

    Re: brukselka & cykoria

    Kapusta, brukselka, kalafior, kalarepa, jarmuż to wszystko kapusty. Należy unikac ich podawania bo zawierają dużo szczawianów wiążących wapń oraz są dość "ciężkie". Oczywiście w niewielkiej ilości dla dorosłych i zdrowych legwanów nie zaszkodzą, ale jeżeli mamy do wyboru coś innego to stanowczo odradzam. Ja wyjatkowo, czasami w zimie podaję tartą grubo kalarepę oraz liście jarmuża. Ale to nawet nie jest 10 % diety.
    Natomiast bardzo goraco polecam cukinie, ma doskonały stosunek Ca:P, co w dostępnych w zimie warzywach nie jest częste. I koniecznie ze skórką, ona i to co tuż pod nią jest najlepsze ! Poza tym legwany kochają zielony kolor .
    Cykoria też nie jest zła jako zimowy pokarm. Legwany się do niej przyzwyczajają, choć chyba przysmakiem szczególnym nie jest.


  10. #10

    Re: brukselka & cykoria

    mój jaś też długio kiełkował, ale jak juzwykiełkował to hodowałem go dzielnie przez miesiąc, a jak wypuściłem swojego 60cm legwana na spacerek po pokaju i spuściłem go z oka na 5 minut to już po hodowli.... ;-)


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •