Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Czy to prawda ... ?

  1. #1

    Czy to prawda ... ?

    Czy to prawda że legwany potrafią skakać do wody z wysokości 30 metrów i nic im się nie dzieje? Czy to prawda że legwany wytrzymują 40 minut pod wodą bez wynurzenia po powietrze?


    -------------------------
    Iguana iguana
    Pyszczaki (j.Malawi)
    sipe@o2.pl

  2. #2

    Re: Czy to prawda ... ?

    jezeli dobrze pamitam to tak mowili w filmie ktory byl gdzies ponad miesiac temu w TV

    Pozdrawiam ! Kuba

  3. #3

    Re: Czy to prawda ... ?

    podobno to prawda


  4. #4

    Re: Czy to prawda ... ?

    Ja oglądałem ten film i faktycznie legi skakały z drzew z duzych wysokości ).Leciały głową do dołu.Śmiesznie to wygladało.A tego co widziałem i mówili to pod wodą też nieźle dają sobie radę )


  5. #5

    Re: Czy to prawda ... ?

    30 m. to może troszke przesada podzieliłbym to przez połowe a z wodą faktycznie podawali że legwan może spowolnić krążenie i siedzieć pod wodą dłóższy czas.


  6. #6
    Marcin S-c
    Guest

    Re: Czy to prawda ... ?

    prawda, że bardzo efektownie wyglądały te skoki??!! 30 metrów to może przesada , ale wysokości i tak są spore, biorąc pod uwagę to , że dla nich im wyżej tym lepiej. Skoro wsród ludzi zdarzają się zagorzali wielbiciele sportów ekstremalnych to może i legusie mają swoje "fan kluby" skoków do wody i nurkowania na czas:-)


  7. #7

    Re: Czy to prawda ... ?

    tak potrafią, nabierają pełne płuca powietrza które amortyzuje uderzenie o tafle wody


  8. #8

    Re: Czy to prawda ... ?

    A pod woda potrafia zwolnic prace swojego serca co pozwala zaoszczedzic tlen i przebywac pod woda nawet 40 min.


  9. #9

    Re: Czy to prawda ... ?

    Te skoki z 20 m nieraz ratują im życie. To nie z zamiłowania do sportów ekstremalnych ;-) Rysiek

  10. #10

    Re: Czy to prawda ... ?

    U mnie legwanica siedziala 10 minut pod woda i wcale jej to nie ruszylo. Przestraszyla sie psa mojej znajomej dala nura z korzenia i siedziala na dnie pod woda z zamknietymi oczami.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •