Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Wątek: WYMIARY LEGOW:)

  1. #1

    WYMIARY LEGOW:)

    wpisujcie wiek i wymiary legow tylko nie sciemniajcie mam zamiar zrobic baze danych aktualizacja co miesiac na mail albo gadu gadu zeby kazdy mogl porownac jak jego leg rosnie, u jednego szybciej albo wolniej wtedy mozna sie skosnultowac z ta osoba co podaje i jakie warunki ma w terra ze rosnie szybciej ) tak mi wpadlo do glowy co z tego bedzie zalezy od was


  2. #2
    dr Robert
    Guest

    Re: WYMIARY LEGOW:)

    Problem polega na tym, że szybciej nie znaczy lepiej i zdrowiej. Legwany na mięsie rosną bardzo szybko i bardzo szybko umierają. Miałem znajomego który legwana karmił głównie wołowiną, po dwóch latach osiągnął rozmiary do jakich mój samiec dorósł po sześciu. Tylko kiedy mój miał sześć lat jego legwan nie żył już od ponad 3 lat.


  3. #3

    Re: WYMIARY LEGOW:)

    witam
    swoja legwanice karmie tylko pokarmem roslinnym, mam ja w tej chwili 13 miesiecy, wymiar 130 cm


  4. #4

    Re: WYMIARY LEGOW:)

    nie chce robic tego zestawienia w celu wyscigu komu szybciej legwan rosnie i mam nadzieje ze nikt wolowina nie karmi !!!chodzi o to ze jak ktos ma lega tak jak ja 4 miesiace to bedzie mogl sprawdzic czy jego wzrost jest normalny taki jak u kogos innego w tabelce bedzie zdjecie lega i terra opis pozywienia witamin jakie podaje itd.


  5. #5

    Re: WYMIARY LEGOW:)

    moj legwan gdy go kupilem miał 24 cm sierpien 2002 dziś po 17 miesiącach ma 96 cm przez ok rok dostawal raz na 2 miesiace jednego badz dwa swierszcze teraz tylko zielenina


  6. #6

    Re: WYMIARY LEGOW:)

    chyba ciężko bedzie zrobić jakies normy gdyż poza jedzeniem wpływ na wzrost wydają się mieć warunki bytowania lega ( wielkość terra, oświtlenie, temp, przebywanie na słońcu, zmienność tych warunków z uwagi na porę roku) to wszystko może mieć wpływ oczywiście poza dietą ale to już było wałkowane 100 razy. Niemniej jednak mój leg około 2,5 roku około 120 cm.


  7. #7

    Re: WYMIARY LEGOW:)

    Eh, a mój leg jest miniaturka z powodu nieprawidłowych warunków u pierwszego właściciela, kiedyś ktoś to fajnie określił że stracił swoje 5 minut i teraz rośnie wolniej ((( ale i tak go lubie bo to mój smok Ma 80 cm, jest u mnie około 2 lat stracił dużo ogona jeszcze zanim go dostałem bo nie ma takiego fajnego "bicza" ( ale powoli mu odrasta )


  8. #8

    Re: WYMIARY LEGOW:)

    Ja mam mojego legusia od grudnia 2002r , mial wtedy 35cm a teraz 70cm , brakuje mu niestety ciemego konca ogona ( ok 5cm) ktory byl suchy jak lega kupowalam


  9. #9

    Re: WYMIARY LEGOW:)

    ja mam swojego od lipca 2003 kupiłem go jak miał 36cm teraz ma 53cm jest w terra 90x70x55, jedzonko to oczywiście zielenika,owoce i warzywa oprócz tego dostaje ok raz w miesiącu świerszcza. witaminki firmy sera, wibowit i vitrum calcium+vitaminum D3. świetlówka uva i uvb reptilight +żarówka 60W
    (fotka troszke nie aktualna ale innej nie mam wtedy miał 49 cm)


  10. #10

    Re: WYMIARY LEGOW:)

    daruj sobie te świerszcze..


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •