Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Jak wysoko... ???

  1. #1

    Jak wysoko... ???

    Dzisiaj kupilem lustrzanke o mocy 40W i nie wiem jak wysoko powinna ona byc umieszczona nad dnem tarrarium... ani gdzie ja najlepiej umięscic... po lewej, prawe stronie czy moze w srodku terra???


  2. #2

    Re: Jak wysoko... ???

    wszystko zalezy jakiej wielkosci jest terra!!! i dla jakiego jest to zwierza, ale zarowke powinno sie wsadzic do kata, zeby w zbiorniku byly rozne 'fazy' ciepla


  3. #3

    Re: Jak wysoko... ???

    no jak to dla jakiego zwierz?? legwanika oczywiscie... w terra mam niz zbyt duza wilgotnosc... ale 2 x dziennie spryskuje gada... narazie umiescilem ja na srodku ok 35 cm nad dnam terra...


  4. #4

    Re: Jak wysoko... ???

    Musisz ją tak umieścić, aby w miejscu gdzie pada jej światło ( i ciepło ) oraz przebywa legwan było ok. 30*. Musi mieć takie miejsce do wygrzewania. Może być nawet trochę cieplej. Pozdrówko! Rysiek

  5. #5

    Re: Jak wysoko... ???

    30 stopni a nie pod promiennikiem ma byc ok 38 przynajmniej ja tak mam a w reszczie terra od 26-30


  6. #6

    Re: Jak wysoko... ???

    Tak może być, ale kolega nie pisze nic o promienniku. Napisałem, że może być cieplej, ale 40W żarówką tego nie osiągnie. 38* to max, i tak jak masz jest dobrze ;-). Pozdrówko! Rysiek

  7. #7

    Re: Jak wysoko... ???

    ja mam to tak zrobione ze kawalek patyczka jest ulozony w skosie przez sam srodek terra i jak legwan sie chce ogrzac to po prosty wchodzi na niego i jest blizej lustrzanki a jak ma dosc to zlazi na dol moczy sie w baseniku i chowa w ceniu ktory rzuca ta kloda chyba to dobre rozwiazanie?? ...


  8. #8

    Re: Jak wysoko... ???

    żeby mój legwan mógł chodzić po "patyczkach"


  9. #9

    Re: Jak wysoko... ???

    a co mu w tym przeszkadza??? ja mam patyk ladnie oiniety dratwa aby sobie nie zrobil krzywdy a dratwa po zamknieciu daje duzo wilgotnosc tak mi sie przynajmniej wydaje


  10. #10

    Re: Jak wysoko... ???

    Legwan Meg potrzebuje już niezłego pnia , bo jest duży i patyk mu nie wystarczy ;-))). Co do oświetlenia i ogrzewania to powinno być rozwiązane tak , jak wspomniał Papec7. W terrarium jest światło niezbędne, ale niekiedy nie jest w stanie zapewnić odpowiedniej temperatury. 40W żarówka nie spełni wymagań legwana ( może małego w malutkim terrarium ). Ja stosuję 3 żarówki usytuowane po jednej stronie terrarium . W zależności od temperatury są to lustrzanki 60-100W. W miejscu gdzie najczęściej przebywa legwan jest dodatkowo promiennik podczerwieni 150W świecący żółtym światłem . W tym miejscu jest ok. 35*, w pozostałych 26-32*. Mam stałe 2 termometry w różnych punktach terrarium i jeden "luźny" do pomiarów w dowolnym miejscu. Pozdrówko! Rysiek
    Ps. Są jeszcze w podłożu 2 kable grzewcze 2x25W - pod szybą.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •