Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: jak oswoić legwana? czemu tak wolno rosnie?

  1. #1

    jak oswoić legwana? czemu tak wolno rosnie?

    Czesc , mam problem z oswojeniem legwana , nie moge go spokojnie wyjąć z terrarium bo jak tylko włoże do niego ręke to zaraz sie po nim rzuca. Juz raz zlamał sobie palec i poobcieral łapke. Boje sie żeby sie nie pokaleczył. Jak już jest po za terrarium to jest spokojny , uwielbia glaskanie , mozna go tak godzinami glaskac.Inny problem to wolne rosnięcie. Mam Leo juz 9 miesiecy , jak go kupilam mierzył 40cm a teraz ma tylko 57cm z ogonem. Wylinka jest mniej wiecej co 2-3 tygodnie. Daje mu witaminy , witamine D3 , wapno. U innych z którymi rozmawialam legwan po pół roku urósł drugie tyle . moze ktos mi udzieli pare porad?

  2. #2
    oXcros
    Guest

    Re: jak oswoić legwana? czemu tak wolno rosnie?

    opish wypozazenie terrarium i wszystko co mu podajesh i ile...

    a co do głaskania: to ma przy tym wypiety grzbiet i zamyka oczy ???
    pzdr


  3. #3

    Re: jak oswoić legwana? czemu tak wolno rosnie?

    Zalezy co rozumiesz przez "oswojenie". Stosowniejsze słowo odnoszące się do gadów to chyba "przyzwyczajenie".
    Gady nie są domowymi zwierzątkami i nigdy nie będą przybiegać na nasze zawołanie. Musimy je respektować takimi jakimi są: zawsze będą probować ucieczek, nie unikniemy ugryzień i zadrapań... taka już gadzia natura - chyba, że legwan jest niedożywiony, zaniedbany i nie ma siły stawiać oporu.
    Piszesz, że Twój legwan pozwala Ci na głaskanie - to już jest dużo.
    Co do wyjmowania z terrarium... chyba kazdy legwan bez wzgledu na wiek stawia opór (młode uciekają, starsze atakują broniąc swego terytorium).
    Najważniejsze, aby zwierzę czuło się przy nas bezpiecznie i nabrało do nas zaufania. Powinniśmy mówić do niego spokojnym, czułym głosem, aby się do niego przyzwyczaił i unikać wykonywania gwałtownych ruchów. Pozwól legwanowi wdrapać się na ramiona i plecy. Puszczaj go pod opieką po pokoju.
    Im więcej czasu będziesz poświęcać gadzince tym lepiej będzie się czuła i szybciej się do Ciebie przyzwyczai, nikt nie lubi osamotnienia, bo samotność to depresja.
    Czy posiadasz lampe wydzielająca UV (nic o niej nie napisałaś)?
    O wzroście i "oswajaniu" dowiesz się z FAQ i starszych postów.

    W poście "przetwory na zime" napisałaś, że jesteś nowa... witam Cię wśród legwaniarzy

    Pozdrawiam
    [gadzinka]

  4. #4

    Re: jak oswoić legwana? czemu tak wolno rosnie?

    przypuszczam, że poza terr leg zastyga w bezruchu i dlatego daje się głaskać. To taka taktyka obronna. Obce miejsce + napastnik to już dla niego zbyt wiele. W terr czyli na swoim terytorium próbuje uciekać. Gady nie lubią być głaskane, to nie kotek. Poczytaj sobie o oswajaniu gadów, w necie jest o tym troche.


  5. #5

    Re: jak oswoić legwana? czemu tak wolno rosnie?

    Twój leguś rośnie średnio prawie 2 cm na miesiąc to nie jest mało )))) Ja znam prawdziwe niejadki )))) A co do oswajania, to tylko masz jedną w 100%-tach sprawdzoną drogę : upór i cierpliwość (opołaci Ci się). Witaj w gronie. Pozdrawiam!

  6. #6
    misiekk
    Guest

    Re: jak oswoić legwana? czemu tak wolno rosnie?

    to nie jest zle ja mamswojego tez okolo 9 miesiecy i wogole nie widac roznicy w zroscie ja bardzo malo od kiedy jest u mnie wylinke ma rzadziej niz twoj, co do oswajania wszystko juz przerobilem i chyba cierpliwosc jest najleprzym sposobem.
    pozdro

  7. #7

    Re: jak oswoić legwana? czemu tak wolno rosnie?

    co do tego ile rosnie to troche malo ale tak bywa moj np w ciagu roku podrosl z 25 cm do 75 wcale sie nie chwale ze juz mam takiego duzego legwana i nie widze go powiedzmy dlugiego na 150 cm, a z oswajaniem to mam tak samo widocznie trafil ci sie taki okaz ale zawsze moze sie to zmienic, pozdrawiam


  8. #8
    oXcros
    Guest

    Re: jak oswoić legwana? czemu tak wolno rosnie?

    moj u mnie urusł wciagu 2 miesiecy 5 cm to niejest zle a przytył z 130g (jak go przywiezli) na 240 ale zre jak najety a co do oswajania; ja swojego oswajam metoda jak koledzy u gory mowia nic na siłe (no tylko jak go wyciagam z terrarium) jak chce to przyjdzie do mnie a jak nie to nie ale on za fasole zrobi wszystko pzdr


  9. #9

    Re: jak oswoić legwana? czemu tak wolno rosnie?

    widzę, że fajny kumpel rośnie Ci oX ))

  10. #10
    oXcros
    Guest

    Re: jak oswoić legwana? czemu tak wolno rosnie?

    no fajny rosnie i wszystko oks Ale je chyba za duzo ) szczerze mówiac to juz koncza mi sie uprawy a on jeszcze mały a jak bedzie wazył z 4 kg (( pzdr


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •