Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: jest agresywny

  1. #1
    renia<>
    Guest

    jest agresywny

    Mam legwana już kilka miesięcy i już dawno zaczełam przyswajanie go do siebie. Był bardzo dziki i nie pozwalal zbliżać się nikomu do siebie. Po pewnym czasie zauważyłam, że nastąpiła poprawa. Nie miałam zbyt wiele problemów aby go brać na ręce. Od niedawna stał się bardzo agresywny. Nagle zaczął mnie gryść chociaż wcześniej zdażyło mu się to raz. Z pyska wylatuje mu ślina i gryzie jak opętany (wręcz szarpie). Teraz podchodze do niego w rękawiczkach bo się boję ugryzienia.

    Czym to może być spowodowane?? Dlaczego dopiero teraz jest taki??

    Czy to się zmieni??

    Bardzo proszę o odpowiedź bo już nie wiem jak mam z nim postępować.

  2. #2
    oXcros
    Guest

    Re: jest agresywny

    ile lewgwan ma lat ?
    i czy to jest samiec ?


  3. #3
    renia<>
    Guest

    Re: jest agresywny

    Nie wiem czy to samiec czy samiczka. A ma około roku.

  4. #4

    Re: jest agresywny

    Trudno powiedzieć co jest powodem agresji, jeśli wcześniej jej nie było. Zabezpieczaj się w rękawiczki i cierpliwie czekaj co dalej. Nie rezygnuj z kontaktu z legwanem, może mu przejdzie. Legwany niestety mają trudne charakterki i zdarza się, że bywają agresywne, a szczególnie na ich terytorium. Pozdrówko! Rysiek

  5. #5
    oXcros
    Guest

    Re: jest agresywny

    a MOŻE TO WIOSNA TAK NA NIEGO DZIAŁA albo hormony dojerzewania albo ma zły humor moze daj mu jego ulubionego smakołyka i pusc go po mieszkaniu ? (moze mu przejdzie) )

    pzdr


  6. #6

    Re: jest agresywny

    Mój leg też jest agresywny, ale jak pozwalam mu spacerować po pokoju to się uspokaja. Stawiam mu miseczkę z jedzonkiem w miejscu, w którym najczęściej siedzi i nawet poprawia mu to apetyt.


  7. #7
    oXcros
    Guest

    Re: jest agresywny

    to moze zostaw mu otwarte terrarium i spusc jaks line czy cos zeby sobie mow wchodzic i wychodzic mzoe go to odstresuje i sie uspokoji

    pzdr


  8. #8
    renia<>
    Guest

    Re: jest agresywny

    Mam nadzieje, że to się wkrótce zmieni. Bardzo bym tego chciała bo teraz myśle, że moje starania poszły na marne. Jest gorzej niż było:-((

    Szkoda:-(

  9. #9
    oXcros
    Guest

    Re: jest agresywny

    nie zniechecaj sie ... napewno sie uda !

    sprubuj go zostawic w spokoju na kilka dni, albo załoń terrarium czyms zeby cie nie widział (skutkuje u młodych osobników, podobno)

    pzdr

    p.s.
    a jak sie to niezmieni w przeciagu 2 - 3 tygodni to zrob to co ktos zrobil na forum: po prostu go zlewaj i niedaj mu myslec ze terrarium to jego teren ! (ale tego niepolecam )


  10. #10
    renia<>
    Guest

    Re: jest agresywny

    A czy jak zostawie go narazie w spokoju to nie będzie z nim jeszcze gorzej?. Pomyśli wówczas, że ze mną wygrał. Sama już nie wiem, te "nasze" spotkania są teraz dla mnie nie przyjemne:-(

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •