PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie witaminy podawac.......



FIfatrAFa
18-12-2011, 16:15
...by legwan szybciej rósł i byl oczywiscie zdrowy?
Chodzi mi o witaminy latwo dostepne (z apteki)

Dzieki

Gadzinka
19-12-2011, 06:24
Nie rozumiem dlaczego chcesz przyspieszac wzrost, wszystko w swoim czasie, male sa piekne i kochane!
Jezeli chcesz zeby byl zdrowy i rósł to musisz mu zapewnic koniecznie:
-Świetlowke wydzielającą UVB ( dzięki niej gad przyswaja wapno i witminy) mozna jeszcze dodatkowo uzywac zarowke UVA ktora stymuluje organizm do życia, daje cieplo - wzmaga apetyt. Swietlowki nalezy wymienic po 8 mies. pozniej juz przestaja wydzielac UV.
-Do tego wapno, witaminy i minerały.
Z witaminami nie wolno przesadzac bo łatwo przedawkować - wszystko zalezy od wielkosci gadzinki.
W sklepie zoologicznym można kupić Reptimineral H firmy sera - zestaw witamin i minerałów. Reptilin tej samej firmy - są to same witaminy.
W aptece - kupisz vibowit (jest to zestaw witamin) i wapno - jedni wapno podają w tabletkach inni w syropie itp. napewno inni jeszcze coś dopiszą :)
-Odpowiednio urządzone terrarium, różnorodny pokarm, kochający właściciel ... mysle ze smok bedzie szczęśliwy i szybko urośnie :)))

Pozdrawiam
[gadzinka]

RAFCIO
19-12-2011, 14:18
Siemanko :)
a no dodadzą inni cuś :D Posłuchaj kup tak jak powiedziała gadzinka w Zoologicznym produkt: Sera Reptimineral H ( Nie polecam podobnego produktu firmy Tetra ReptoLife moj tego wogule nie je ), potem w aptece kup Calcium pantothenicum 0,1 i do tego vibovit o jakims smaku lub ten naturalny :)
Do tego UV np. Swietlowka Repti-Glo 5.0 ( nie ufaj sprzedawcy i nie kup 2.0 lub 8.0 )

Pozdrofka. Rafcio

FIfatrAFa
23-12-2011, 10:45
yo!
Dzieki,wszytsko o czym wspomniales moj leg ma.Staram sie zapewnic mu wszytsko czego potrzebuje w warunkach domowych i mam uwazam ze idzie mi to bardzo dobrze.
...a co do tego wzrostu to ............heh kazdy rodzic chce by jego dziecko rosło ;)

pozdrawiam i dzieki za wypowiedzi

Rysiek
24-12-2011, 03:24
Tylko ten wzrost powinien przebiegać naturalnie...Popatrz na kulturystów (tki) ! Czy to normalne ? Chodzi mi tylko o te ekstremalne przypadki, a nie dobrze zbudowanych ludzi. Nie mam nic przeciwko siłowni , ale Tobie marzy się chyba big leg :-))). Poczekaj-urośnie . Pozdrówko! Rysiek

42d3e78f26a4b20d412==