PDA

Zobacz pełną wersję : WIELKIE PYTANIE



sphinx19
15-10-2011, 13:57
ZIELONY ZWIEDZA TERRA. I W PEWNYM MOMECIE SPADL Z WYS. 60 CM. CZY NIC MU SIE NIE STANIE GDY SPADNIE Z TEJ WYSOKOSCI
????

noradarling
15-10-2011, 14:47
Zależy na co spadnie. Jeżeli to będzie coś twardego to może się leg polamać.

Morbid
02-11-2011, 04:02
hmm...moj spadl z mebli(wys.1.8m),z karnisza tez z tej wysokosci i ...zawsze spada na 4 lapy:)-wprawdzie to nie kot ale radzi sobie wysmienicie-i nigdy nic mu sie nie stalo:)

Nika
02-11-2011, 06:18
Aż kiedyś spadnie nieszczęśliwie i coś sobie złamie (czego nie życzę). Doświadczenie w tym temacie ma Rysiu (z tego co pamiętam)

Pozdrawiam,

Rysiek
02-11-2011, 13:52
Niestety, złamał w taki sposób tylną łapę ( kość udową ). Bez gipsu się nie obyło :-(. Pozdrówko! Rysiek

Morbid
02-11-2011, 14:29
no dobrze ale myslicie ze w takim wypadku mam mu zabronic wspinania sie i...upadkow-nikt nie moze przewidziec co leg zrobi-przeciez noge zlamac to on moze sobie nawet w terra.Wiadomo ze chce dla niego jak najlepiej ale jakies ryzyko trzyba poniesc -czy zle mowie?

Rysiek
03-11-2011, 01:22
Tego wspinania mu nie zabronisz, ale lepiej zapobiegać niż leczyć . W terrarium to raczej mało prawdopodobne, żeby się połamał, chyba, że będzie odwapniony ( MBD ). Na zewnątrz trzeba pilnować, aby mu nie przyszło do głowy wykonywać jakichś karkołomnych akrobacji. Uwierz mi, później są poważne problemy ze złamaniami. Pozdrówko! Rysiek

Jarek Zajączkowski
03-11-2011, 16:52
Wiele zależy od wapnia i fosforu. Znam dorodnego legwana, który wyskoczył z 3 piętra (ok 7 m.) i kompletnie nic sobie nie połamał. Spadł na trawnik. Ale widziałem też takiego, który znikąd nie spadł a połamał sobie obie kości udowe i obie ramieniowe pod wpływem własnego ciężaru ciała chodząc po konarach terrarium. Jednak nie zalecam doświadczeń w ocenie wytrzymałości legwanów na upadki z dużych wysokości.
Z tym wiąże się kontrowersyjny temat - przycinać pazury czy nie. Uważam, źe przycinanie pazurów legwanom jest błędem pozbawiającym zwierzęta możliwości bezpiecznej wspinaczki po gałęziach. Yo jest tak, jakby taternikowi zabrać buty

bodzio
16-11-2011, 14:12
MOJA SAMICA SPADLA Z 4 PIETRA NA JEZDNIE 2 TYGODNIE PRZED ZLOZENIEM JAJ.ALE WSZYSTKO JEST OK.

Gadzinka
16-11-2011, 14:50
Otwierasz okno i wietrzysz kiedy leg chodzi po mieszkaniu?!!! Piszesz, że wszystko jest oki ... chyba nie oki - skoro w innym poście piszesz, że ma MBD. Przy takim schorzeniu nic sobie nie zrobiła??? MBD tak od razu nie powstaje. Wiedziałeś że jest ciężarna, więc powinieneś ją odpowiednio odżywiać.

[gadzinka]

42d3e78f26a4b20d412==