PDA

Zobacz pełną wersję : znowu te witaminki



lesiu
13-10-2011, 14:29
WIEM WIEM, NIE CHCE WAM SIĘ JUŻ PISAĆ NA TEN TEMAT ALE NIE WIEM CZY CZASAMI NIE PRZESADZAM Z PODAWANIEM TEGO WSZYSTKIEGO SWOJEJ GADZINIE. CO 4 DNI PODAJE MU "CALCIUM GLUCONIKUM" I "CALCI CARBONAS" { ZMIESZANE ZE SOBĄ } ORAZ "MULTIVITAMINIUM" ,2 KROPLE TYGODNIOWO WIT D3, WŁAŚNIE DOSTAŁEM WITAMINY W KROPLACH FIRMY "VITAKRAFT" {JESZCZE NIE PODAWAŁEM } MAM JESZCZE GRANULAT. TROCHE TEGO JEST I NIE CHCEM PRZESADIĆ ŻEBY NIE ZASZKODZIŁO TO MOJEMU 'PODOPIECZNEMU' . A CZY JAK BĘDE MIAŁ TĄ "ULTRAVITALUX" TO MOGE JAKIEŚ WITAMINKI ODSTAWIĆ. SORKA ŻE WAS ATYGUJE ALE WOLAŁEM ZAPYTAC . POZDROWIENIA !!!LESIU [ MYŚLE ZE MNIE NIE "ZJEDZIECIE'

dr Robert
13-10-2011, 15:21
Szkoda, że nie napisałeś czy Twój legwan waży 30 dekagramów czy 6 kg. To dość istotne przy ocenie jego zapotrzebowania. Nie wiadomo też ile tego dajesz, napisałeś o 2 kroplach D3, ale ile innych rzeczy - nie wiemy. Ale nawet jeśli waży 6 kg to wygląda, że dajesz mu chyba "końskie" dawki. Jak zaczniesz go jeszcze naświetlać UV to wapń będzie gromadził się w narządach wewnętrznych i legwan "się przekręci".
Apel ! Piszcie precyzyjnie o co chodzi, bo czasem przy najszczerszych chęciach nie da się komuś pomóc. Nikt nie siedzi przy Waszych zwierzakach - znamy je tylko z opisu. Nie siedzimy w Waszych głowach !

misiekk
13-10-2011, 16:08
...moje zdanie: nie znam sie na hodowli legoe dobrze ale z tymi podawaniami ty ch wszystkich roznorodnosci co d tabletek chyba lekkp [przesadzasz w natrurze nikt mu nie pdake takich rzeczy...a nie kieruj sie moja opinoai ja si enie znam to moje zdani e i to wszystko

lesiu
14-10-2011, 09:51
dr Robercie legwan ma ok 75 cm . Jakie dawki by Pan polecał , bo tak myślałem że przesadzam z tymi witaminami.

bizon
14-10-2011, 10:01
Ludzie nie jest dobrze bo hodowcy boją sie zadawania pytań żeby nie dostac opierniczu. W ten sposób nikt sie niczego nie dowie. Jeżeli ktos uważa że posiadacz lega pisze bzdury i nie może już tego czytać to niechaj sie chociaż pohamuje od komentarzy inaczej forum umrze bo hodowcy sie będą bać pytac o cokolwiek.

Pozdrawiam

Rysiek
14-10-2011, 11:50
Bizon, popieram Cię. Trzeba odpowiadać na pytania, niekiedy powtarzające się - dla dobra zwierząt. Z witaminami nie ma co przesadzać jeśli legwan ma prawidłową dietę i "normalnie" je. Z podawania D3 możesz zrezygnować ( o ile jest podawana sama, a nie w zestawie witamin ) jesli będziesz naświetlał go Ultravitaluxem. UV powoduje to, że leg w swoim organizmie wytwarza sam potrzebne jej dawki ( D3 ) do wchłaniania wapnia . Mój leg ma 150cm i waży ok.5 kg. Dostaje wapno co ok. 5 dni . Raz Calcium Pantothenicum 0,1 następnie 1/2 Calcium Vitrum + D3 ( ta witamina jest zawarta w tych tabletkach ) . Do tego ma bogatą dietę . I Ultravitalux. Pozdrówko! Rysiek

lesiu
14-10-2011, 12:04
dzięki Rysiek. No i właśnie o to mi chodziło ,tylko jest mały problem nigdzie nie moge dostać tej żarówki. POZDRAWIAM !!!!!!!!!!!!

Rysiek
14-10-2011, 12:16
Podaję Ci stronę - http://www.osram.pl/. Tam wejdź w"dystrybutorów" i wybierz swój region. Napisz meila do przedstawiciela i on Ci udzieli wskazówek. Ja tak kupiłem :-))). Pozdrówko! Rysiek
Ps. Cena ok. 90 zł + porcelanowa oprawka za kilka zł ( nie plastikowa ).

Rysiek
14-10-2011, 12:18
Przedstawicieli, nie dystrybutorów. Przepraszam! Rysiek

lesiu
14-10-2011, 12:45
JESZCZE RAZ DZIĘKI. A JEST Z TOBĄ JAKIŚ INNY KONTAKT NIŻ FORUM. NO WIESZ JAKBYM MIAŁ JAKĄŚ PILNĄ SPRAWĘ. Z GÓRY DZIĘKUJE.

Rysiek
15-10-2011, 06:58
baswis@wp.pl Pozdrawiam ! Rysiek

lesiu
15-10-2011, 12:28
ok ! dzięki i pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

42d3e78f26a4b20d412==