PDA

Zobacz pełną wersję : Poskoczek mułowy



Nestor
24-06-2012, 08:01
prosze o wszelkie informacje na temat tej ruby. chodzi mi głównie o żywienie i przygotowanie wody (ile i jaka sól)
za wszelkie informacje bardzo dziękuje

PaWeL^
24-06-2012, 13:04
czesc

jeżeli Ci sie chce to przeszukaj archiwum bo wiem ze takie pytanie sie kiedys pojawilo ale nie pamiętam na jakim dziale :/ :(

pozdro

AGAM
24-06-2012, 13:58
Z tego co wiem woda może być słodka, słonawa lub słona, czyli dowolna ilość soli, chyba kuchennej. Jako że te rybki pochodzą z odłowu to najlepiej dowiedzieć sie jakie warunki panowały w ich naturalnym środowisku a taki zapewnić.

AGAM
24-06-2012, 14:17
oto co wiem o nich na podstawie ksiazki G.Soszka i K.Teisseyre "Moje hobby AKWARIUM":
Pędzą tryb życia ziemnowowodny, żyją w zaroślach namorzynowych, gdzie skaczą po gałęziach i mule. Pokarm żywy jak i martwy pobierają na lądzie. Trzyma sie je w akwaterrarium z płytkim basenem wodnym o temp. ok. 27C. Na lądzie również ciepło i wilgotno. Osiągaja 15 cm długości. Jako podłoze najlepszy jest delikatny piasek. W warunkach sztucznych jeszcze ich nie rozmnożono (to dane z 1990r - nie wiem jak jest dzisiaj), w naturze składaja jaja w wykopanych przez siebie norach z wodą, gdzie samica sprawuje nad nimi opiekę. Potrafią wysoko wyskoczyć z miejsca, więc zbiornik powinien być przykryty. Czasami wybuchaja miedzy nimi walki (szczególnie między samcami).
Wbrew pozorom nie sa to ryby trudno dostępne a wręcz tanie (widziałem w zoologiku po 14zł), jednak ze względu na to że pochodzą z odłowu czesto padają. Co do żywinia to z tego co wyczytałem pokarm żywy i martwy - wiem że w naturze odżywiają się drobnymi bezkręgowcami, a więc i taki pokarm stosowałbym w terrarium.

AGAM
24-06-2012, 14:19
Acha - i wody nie trzeba napowietrzać - powinna być stojąca. I nie zapomnij o części lądowej (np. wystające z wody kamienie i korzenie lub nawet osobna wyspa z wilgotnym piaskiem).

Nestor
24-06-2012, 15:50
szukałem, było na "płazach" ale nie wiele

Nestor
24-06-2012, 15:51
dzięki :)

42d3e78f26a4b20d412==