PDA

Zobacz pełną wersję : terra dla toke



JoShi
25-02-2014, 01:35
A wlasciwie czesc wydzielona umozliwiajaca okresowe odseparowanie wybranych osobnikow. Po lewej stronie widac otwarte drzwiczki umieszczone w przegrodzie dzielacej terra na dwie czesci. Na scianakach bocznych maty ze starych bambusowych rolet. Z tylu konstrukcja ze styropianu i zaprawy do styropianu barwnionej pigmentami piaskowym, ugier i braz.
http://www.fuw.edu.pl/~siwiec/terra/terra_07_finisz.jpg

gylo
25-02-2014, 01:37
fajne terra

ponczos
25-02-2014, 05:24
Mnie się nie podoba.

JoShi
25-02-2014, 05:28
Nie musi. To nie towarzystwo wzajemnej adoracji. A tak szczegolowo. Co ci sie nie podoba ? Bo mi osobiscie nie podoba sie koncowy efekt zabawy barwnikami. No ale coz, robilam pierwszy raz, nastepne beda ladniejsze.

Bocieq
25-02-2014, 05:44
ważne zeby spełniało swoją funkcje :)

ponczos
27-02-2014, 04:21
Jak dla mnie (choć nie mówię że tak jest naprawdę) to niedopracowane i "sztuczne" - przydała by się jakaś osłonka na żarówki, ścianki bocze zrobiłbym jak tylnią, a te naklejane termometry na wrzuconych (wyglądają jak wrzucone) badylach też nie dodają uroku. Nie obrażaj się - to moje subiektywne odczucie. :)) Pozdrawiam.

P.S. Nie zmienia to oczywiście faktu ze swoją rolę bedzie spełniać dobrze.

JoShi
27-02-2014, 04:28
> przydała by się jakaś osłonka na żarówki
Pewno tak, ale oslonek raczej nie bedzie.

> ścianki bocze zrobiłbym jak tylnią,
Dlaczego ? Mnie sie te maty podobaja. Sadze, ze wiele sie zmieni jak bluszcze zaczna rosnac. W zalozeniu beda sie po tych matach swietnie piac.


> a te naklejane termometry na wrzuconych (wyglądają jak wrzucone) badylach też
> nie dodają uroku.
Bambusy sa wrzucone bo tak wlasnie mialo byc. W naturze nikt ich jakos specjalnie nie ustawia. A termometry wole naklejane niz elektroniczne. Poza tym niestety musza byc i to w miejscach odpowiednich i na dodatek dobrze widocznych.

ponczos
27-02-2014, 04:34
Jeżeli będzie tam bluszcz to OK. ;))

W naturze nie ma termometrów, szyb, żarówek, itp., itd. więc jest średnio dobre porównanie. :))

JoShi
27-02-2014, 04:36
No ale to jak Ty bys ustawil bambusy, zeby bylo dobrze ?

ponczos
27-02-2014, 04:45
Ja bym wogole dał troszkę mniejsze. :)) Już nieważne, jeżeli Ci się podoba to super i tak ma być. :))

JoShi
27-02-2014, 04:55
Jak to mniejsze ? Bambusy ? To ma dla toke byc. One i tak prawie moga te bambusy obiac ale grubszych nie bylo. No ale lubia na nich siedziec i sie za nimi chowac.

foczka81
01-03-2014, 13:32
uuu...żaróweczki paskudne ale podoba mi sie, że do budowy użyłaś szafki? w każdym razie ekologicznie;)

JoShi
03-03-2014, 00:51
> uuu...żaróweczki paskudne
Czerwonej nie oslonilam i nigdy tego nie zrobie. Chce, zeby oswietlala mi dokladnie cale wnetrze, zebym wszystko noca mogla widziec. Biala zwrowka moglaby wogole nie byc zamontowana bo i tak nie jest wlaczana (robi sie za cieplo).

> ale podoba mi sie, że do budowy użyłaś szafki? w każdym razie ekologicznie;)
Alez skad. Wykorzystaam stare terrarium po zolwiach stepowych, ktore podzielilam na dwie czesci jedna dla samca druga dla samiczek z mozliwoscia otwarcia lub zamkniecia przejscia miedzy nimi. Terrarium robilam wlasnorecznie ze 4 lata temu. Ale skoro wyglada jak szafka to chyba komplement dla mnie :)

42d3e78f26a4b20d412==