PDA

Zobacz pełną wersję : Rzekotki żabie i ich dom :)



Fredomirek
14-11-2013, 13:02
Oto moje terra dla Rzekotek żabich:

http://www.republika.pl/fotki_terrarium/images/terra.jpg

A oto jedna żabka :) Tyłem ale jest ;) (samiec)

http://www.republika.pl/fotki_terrarium/images/rzekotka1.jpg

A oto druga, tym razem samiczka:

http://www.republika.pl/fotki_terrarium/images/rzekotka2.jpg


Czekam na opinie, zarówno na temat terrarium jak i samych żab :)

Pozdrawiam, Piotr

leviatan
14-11-2013, 13:03
Terrarium wypas a zabki sliczne

bysiu
14-11-2013, 13:33
Super,nic do poprawienia.

koleś
14-11-2013, 13:42
Coś zbytnio baseniku nie widze, a przydałby się, doskonale utrzymuje wilgotność, przyda się w porze godowej (żal mi ciebie, jeżeli masz je w swoim pokoju, samczyka da ci nieźle popalić;) i wogóle lepiej jak jest. Ogólnie terraryjko ładne i czyściutkie, żabki piękniusie

Fredomirek
14-11-2013, 13:58
Basen jest... dosyć duży bo 10 x 20 x 10cm :D Tylko, że jest wkopany zupełnie w ziemię.. rośliny go zasłaniają.. :) W basenie korzeń, kamień i grzałeczka.

Pozdrawiam
Piotr

Drobek
14-11-2013, 14:00
Fajowe ;)

THC_Inside
14-11-2013, 14:30
mega wypas naprawde podoba mi sie ;)

AGAM
14-11-2013, 15:17
terrarium ładne, ale ja bym coś zmienił jednak :/ przede wszystkim tylnia ściana - najlepiej korek... i konary dląbym jakieś bardziej rozgałęzione żeby żaby miały po czym łazic.

pała
14-11-2013, 15:20
Super żabki i terrar.Pozdrawim Pała

Fredomirek
15-11-2013, 01:33
Dzieki AGAM za rady. Niestety co do korka to u rzekotek nie wiem czy byłby bardzo funkcjonalny. Mam go u rzekotek kostarykańskich na całej tylnej ścianie to niestety widziałem tylko dwa razy jedną z żabek jak na nim siedziała.. tak to nawet wieczorami po nim nie skacze. Dlatego stweirdziłem, że bez sensu go dawać bo żaby i tak go bardzo nie używają. Wolą skakać po roślinach i gałęziach :)

Co do konara to narazie i tak wolą hasać po Diffenbachii ale rzeczywiście mógłby być trochę bardziej rozgałęziony. :)

Dzięki za wszystkie komenatrze

Pozdrawiam, Piotr

Theraphos
15-11-2013, 03:09
TErra masz wypasione....a powiedz mi ile takie żabole kosztuja??:)

AGAM
15-11-2013, 03:16
Mówiąc o korku miałem na myśli raczej estetyke terrarium. Z doświadczenia wiem, że terrarium z jakąś ładną tylną ścianą wygląda o niebo lepiej niż bez niej :)

Saurus
15-11-2013, 06:30
a ja bym dal jakies rosliny o jasnozielonych, mocno zielonych lisciach- takie ciemne nie wygladaja najlepiej. no i wiecej galezi, moze jakies rosliny pnace

Fredomirek
15-11-2013, 10:24
Rzeczywiście może korek poprawiłby estetykę, ale zdjęcie nie oddaje prawdziwej atmosfery w terrarium ;) W każdym razie, dzięki za radę, pomyślę nad tym, a narazie jedyny element z korka to "doniczka" w lewym tylnym kancie na połowie wysokości terrarium w której siedzi mieszanieć dzbanecznika.

Saurus, co do roslin pnąych to jest tam Scindapsus pictus, myslę, że jak dam im trochę czasu to Syngonium i dzbanecznik też mogą stać się pnące :). To terrarium jest dosyć nowe i jeszcze nie wszystkie rośliny się zaaklimatyzowały i zarosły swoje terytoria. :)

Pozdrawiam
Piotr

dega
15-11-2013, 14:24
W koncu moge zobaczyc calosc! Wyglada super! Dzbanecznik jak widze ma dlugie liscie wiec i dzbaki beda spore - jestem pewna ze w tych warunkach bedzie rosl jak na drozdzach:)))) zabiatka sa sliczne:)
Naprawde ze nie moge sie oderwac:) Napracowales sie przy urzadzaniu:)
Pozdrawiam!
Agata

42d3e78f26a4b20d412==