PDA

Zobacz pełną wersję : terra dla anolisow - nie wiem jak dac korzenie



majusia10
04-07-2013, 04:17
http://edu.apple.pl/adamo/incognito/img13a.jpg

http://edu.apple.pl/adamo/incognito/img3a.jpg

no wlasnie czy te korzenie sa ok poukladane? noi nie wiem gdzie bluszcza dac jeszcze bym chcial gdzies tam jakiegos fikusa wstawic i pedy bambusa (chyba) no ale nie wiem co z tymi korzeniami teraz... hmm wiec jak?



Wiadomość zmieniona (19-08-04 12:36)

majusia10
04-07-2013, 04:17
Wiadomość zmieniona (19-08-04 12:36)

Punisher
04-07-2013, 07:13
same korzenie nie robią żadnego efektu i jak byś ich nie dała wyglądają dobrze jadnak moim skromnym zdaniem powinnaś dać jeden konar taki naprawde gruby który by stanowił epicentrum całego terrarium i miej więcej na środku. jest zasada że rośliny wyższe dajemy z tyłu natomiast mniejsze berdziej do przodu żeby nie zasłaniać panoramy terrarium i efekt estetyczny jest wtedy większy, pomyśl jeszcze o jakiś kamieniach jakieś łupki skalne któe stanowią fajną kryjówke dla jaszczórek i również efektownie wyglądają to chyba tyle (ale oczywiśćie to jest moje skromne zdanie, którego nie musisz brać pod uwagę)

majusia10
04-07-2013, 07:17
tzn tak mam jakies dwa kamienie ale one nie beda kryjowkami beda sie chowac jaszczurki wsrod bluszcza ktory jest dosc mocno rozgaleziony...

co do korzeni to wlasnie sie zastanawiam bo one sa troche chude i nie wiem czy sie nadaja... tez myslalem o jakims centralnym grubym pniu ale nie mam skad go wziasc.. a jaki on ma byc? poprostu pien?

w terra bedzie jeszcze oczywiscie ziemia dla gadow oraz kostka kokosowa (ta co sie wqody dolewa) noi fikus bedzie gdzies pod scianka stal...

prosze o kolejne komentarze... z gory dzieki pozdro 4 all

afrox
04-07-2013, 13:20
hm... skoro będzie ściółka to po co ziemia...?? no chyba że chcesz tam tego kwiatka posadzić... jeżeli tak to radziłbym zrezygnować z ziemi, zostawić ściółkę a doniczkę z kwiatkiem jakoś zakamuflować...mówię aby zrezygnować z ziemi ponieważ łatwiej będzie sprzątać terrariuma...a co do konarka to skołój najnormalniejszą gałąź...najlepiej jakąś rozgałęzioną... aby jaszczór miał zabawe z łażenia po niej... i to tyle...tylko umyj ją porządnie aby jakieś robale nie zostały...

i to cała filozofia...

powodzenia ;)

MareQ
04-07-2013, 13:55
po mojemu to powinieneś troszke bliżej przedniej szyby dać te konarki, a nie pakować je tak na sam tył... Do tego przydało by sie coś grubszego, jakiś taki masywniejszy korzeń.Możesz też postawić wycięty kawałek pnia (taka ćwiartka jedna) w rogu terra. Na podłoże daj troche kamieni. Zorganizuj takich płaskich, które ułożysz jeden na drugim robiąc w ten sposób fajne kryjówki. Przydało by sie też troche czegoś, co by ożywiło wnętrze, jakaś roślinka... nie wiem co tam bedzie mieszkało więc jakoś tak dokładnie nie widze tego wnętrza ;) Napisz co tam będzie sobie żyło, wtedy może jeszcze coś dorzuce ;)

MareQ
04-07-2013, 14:03
hehe, ale gafa :P teraz dopiero czytam że to 'terra dla anolisów' :P
w takim razie, musisz dac mase roślin, terra musi aż kipieć od zieleni :) Pamiętaj, że dobrze urządzone terrarium to takie, w którym zwierzęcia nie widać :) Powinno sie tez pojawić troche półeczek, albo nawet więcej niż troche ;)
Wogóle, to jak ja bym sie za to zabierał, to bym zrobił to w korku, a w rogu obowiązkowo wodospad z kamieniami i roślinkami zarówno wokół konstrukcji jak i w samym jej (jakby to powiedzieć) centrum? Wiesz o co chodzi :P Na roślinach sie nie znam, więc tutaj napewno zasięgnąłbym rady wszechwiedzącego Sułka i coś na miejscu w biofilu wybrał...
W każdym razie, jak tylko to skończysz, to zamieść fotki :)

majusia10
04-07-2013, 14:32
no jak mowilem musze poszukac u nas w parku jakiegos kawalka pnia lub grubaaa galaz ktora dam w oklicach srodka.... mniej wiecej nad nia zaroweczka...

co do roslin to bedzie ten bluszcz rozrosniety troche noi kupie jescze dosc duzego fikusa wiec rosiln bedzie mysle ze oki..... mysle jeszcze o kawalkach bambusa aby gdzies powstawiac....

i wlasnie tak mysle odnosnie tej polki... jak ja zrobic i czy wogole? tyl mam z korka do dekoracji wnetrz i zostalo mi jeszcze jego troche tzn taki kawalek moze go jakos wykorzystac? moze na polke cos wykombinoiwac? nie mam pomyslu.. moze dokleic w rogu? jedna strone jakiejs deski do bocznej szyby a druga do korka na scianie? kurcze nie wiem... heh pomocy!!!

majusia10
04-07-2013, 14:34
co do pakowania galezi do tylu to poprostu inaczej ich nie uloze wiec musza byc jak sa... no moze torszku je juz jak dam ziemie poustawiam inaczej....

42d3e78f26a4b20d412==