PDA

Zobacz pełną wersję : Rejestracja



EwaK
21-03-2012, 21:50
Na stronie PST (www.terrarium.org.pl)w dziale Rejestracja gromadzimy dane odnośnie doświadczeń przy rejestracji gadów. Powstaje specjalna tabela, w której zamieszczane są dane urzędów, w których nalezy dokonywać formalności i krótkie informacje, jak przebiegał ten proces. Na razie, m.in. dzięki uprzejmości terrarystów z tej strony, mamy informacje z Bydgoszczy, Jeleniej Góry, Grodziska Mazowieckiego, Opola i Warszawy. Jeżeli ktoś z Was zarejestrował już swoje zwierzęta i chce się podzielić zdobytym doświadczeniemz innymi, to bardzo proszę o przesyłanie informacji na mój adres: ekaplon@interia.pl
Pozdrawiam
Ewa Kapłon (EwaK)
PST

Jarek Zajączkowski
23-03-2012, 01:27
Zastanawiam się Ewo gdzie podziała się etyka..... Czy administratorzy wyrazili zgodę na zamieszczanie tekstów reklamowych (bezpłatnych) na forum bądź co bądź swojej prywatnej strony? Na tym forum od miesięcy zainteresowani tematem dzielą się spostrzeżeniami i wnioskami na podnoszony przez ciebie temat. Nie godzi sie wykorzystywać wieloletniej pracy ludzi dla podniesienia poczytności i popularności innych (bez wiedzy i zgody zaintetesowanych!!!!)

piotrs
23-03-2012, 05:06
Jarku,a ja zastanawiam sie o co Ci chodzi??? Gdzie tu reklama?
Jest to informacja dla wszystkich terrarystów, ogólnie dostępna i tworzona przez wszystkich-przy koordynacji ze strony PST (którego jesteś członkiem i wiesz o tym) w osobie Ewy.
Współpraca pomiędzy PST a stronami terrarystycznymi istnieje od dawna i nie ma w tym nic z konfliktu interesów.Jest to korzystne dla wszystkich terrarystów.Wiadomość jest otwarta,z prośbą o informacje (to nie jest "zabieranie" i wykorzystywanie cudzej pracy). Zresztą Administratorzy sami wypowiedzą się w tej sprawie jeżeli uznają to za konieczne.I Ich sprawą jest czy wyrazili na to zgodę i jak interpretują post Ewy.
Piotr Stanisławski

EwaK
23-03-2012, 10:35
Przykro mi Jarku, że tak odebrałeś moją prośbę. Zebranie doświadczeń w formie tabeli dostępnej dla wszystkich terrarystów, wydaje mi się raczej pozytywnym działaniem. Tabela znajduje się na stronie PST, gdyż przy jej tworzeniu będą współpracowali ludzie z różnych stron internetowych, ale z jej efektów też będą mogli skorzystać wszyscy. Nigdy nie traktowałam inicjatyw PST jako konkurencji dla innych inicjatyw, raczej wydaje mi się, że w tym specyficznym środowisku powinniśmy współpracować i wspierać się dla dobra polskiej terrarystyki.
Jeżeli nie podniesiemy jej poziomu przez:
- legalny import zwierząt z papierami w odpowiednich kontrolowanych warunkach (= ograniczenie nielegalnego handlu i śmierci setek zwierząt podczas transportu)
- legalny handel (zakup z papierami i rejestracja przez nabywcę)
- polepszenie warunków życia (np. pozytywny przykład ostatnie akcje w egzotarium)
- wymiana informacji na tematy zwązane z hodowlą (właśnie np. to forum)
to istniejące już i działające stowarzyszenia przeciwników hodowli zwierząt terraryjnych będą miały ułatwioną drogę w swoich pracach nad doprowadzeniem do zakazu hodowli tego typu zwierząt, i ich argumentacja, że jest tyle bezdomnych kotów i psów w schroniska, że jeżeli ktoś chce cos hodować to tam ma szukać pupila a nie wyrywać dzikie zwierzęta ze środowiska naturalnego, w którym czuję się najlepiej, zwycieży. I co gorsza, jeżeli wspólnie nic nie zmienimy, to niestety będą mieli trochę racji.
Nook, jeżeli poczułeś się w jakiśkolwiek sposób urażony, to przepraszam. Zapewniam Cię jednak, że moje działania mają na celu rozwój współpracy a nie konkurencję / reklamę czy jak to ktoś jeszcze nazwie.
Pozdrawiam
Ewa

Jarek Zajączkowski
23-03-2012, 11:35
Dziękuję, że odpisaliście Piotrze i Ewo, bo jakoś dziwnie wiele osób z zarządu PST nagle zniknęło z terrarium,com,pl a jeśli ktoś się odezwie to wypowiedź kończy zwykle "poszukaj informacji na oficjalnych stronach PST"
PST jest stale obecne na stronach Nooka. Czy na stronie PST znajdują się informacje o najciekawszych stronach terrarystycznych polskich i zagranicznych? Jeśli współpraca istnieje od dawna - to jak ona wygląda? Współpraca charakteryzuje się działaniami obopólnymi - z których płyną korzyści dla obu współpracujących stron. Oczekuje się aktywności, wspierania PST - to jasne. Ale osobiście chciałbym jako członek PST zobaczyć na wartościowych stronach terrarystycznych, do których należy niewątpliwie terrarium.com.pl baner Stowarzyszenia (podobny do "Biofilowego"). Będę bardzo rad, jeśli choć część wpłaconej przeze mnie składki będzie mogła realnie wspierać tą , a także i inne strony terrarystyczne. Byłbym dumnym członkiem PST, gdyby tak się działo - bez szukania obejść, furtek, pretekstów - choć w skądinąd słusznej i chwalebnej sprawie. Stowarzyszenie ma być poważną instytucją, której działania nie powinny choćby w najmniejszym stopniu wywoływać "zadziornych" komentarzy - takich jak np. mój (napisany z pełną premedytacją - aby wzbudzić waszą refleksję). Jestem przyjacielem PST, jego członkiem - kiedyś chóralnie (przez telefon) okrzykniętym "ojcem chrzestnym". Jestem cierpliwy i trudno mnie wyprowadzić z równowagi - choćby informacją o łódzkim spotkaniu nadesłaną tydzień przed bez określenia miejsca i czasu. (Mimo to przyjadę...). Dlatego "zadziorny" post wysłał przyjaciel - to chyba lepiej niż gdyby to zrobił jakiś nieokreślony wróg czy cwaniaczek....

Jarek Zajączkowski
26-03-2012, 14:32
Byłem w Łodzi (krótko). Spotkałem wielu "forumowych" znajomych. Byłbym dłużej, gdyby organizatorzy poinformowali mnie o planowanym spotkaniu integracyjnym o którym dowiedziałem się przypadkiem od Bartka...Może uznali, że nie warto się ze mną integrować.........."rozłamowcy"
Biedny miś.....:(((

42d3e78f26a4b20d412==