PDA

Zobacz pełną wersję : Pajaki!!!!!



michal_1988
18-05-2014, 05:53
To jest historia mojego kolegi! Miał dwa pajaki w jednym akwarium! To były kedziory! Oczywiscie miały przegrode z dosc grubej tektury! To była raczej parka! Samica po 10 L a samiec po 8/9 L! raczej po 9 ale to nie jest pewne! Wczoraj zobaczył ze nie ma samca! pierwsza mysl ze uciekl ale gdy zobaczyl dziure w tekturze od raz wiedzial ze został zjedzony przez samice! Dowodem jeszcze było to ze resztki nog lezaly na podlozu! A i mam do was takie pytanie! Myslicie ze przed zjedzeniem doszło do kopulacji?

daf
18-05-2014, 05:56
Nie.

cage
18-05-2014, 06:13
pajączki zamłode żeby liczyć tutaj na jaką kolwiek kopulacje.
zresztą kto daje przegrode z tektury :/

Lukas_d2005
18-05-2014, 08:09
Ale samiec próbując pokonaćprzegrodęmusiał mieć jakiś cel nie?? Samce modliszki gdy sągotowe do kopulacji i czują feromony wydzielane przez samicę nerwowo szykają wyjścia żeby siędo niej przedostać. MAichał,ile on jużtrzymał tak te pająki?? Czy takie kupił i zdażyło sięto niedługo po zakupie??

SpN
18-05-2014, 08:13
jak byś dał pająkowi jedną ścianke w terra z tektury też by ci wkońcu przegryzł bez wiekszego powodu.poprostu chciał zwiać
albo wyczuwal jakies drgania ze cos lazi to chcial sie dostac tam

michal_1988
18-05-2014, 08:25
Pajaki byly tak razem okolo 1,5-2 miesiace!

Lukas_d2005
18-05-2014, 09:28
Wiesz ja miałem akwarium z kosztniczkami niby wszystko przegryza a były przkryte mocnątektura i nic.Zyły2 miechy ażw końcu jope wygryzły :D

michal_1988
18-05-2014, 14:49
Ale co myslicie ze doszlo do zaplodnienia?

SpN
18-05-2014, 15:17
jak były l8/9 to nie

michal_1988
18-05-2014, 15:46
samiec byl albo l8 albo l9 ale raczej l9 czyli wg opisu byl juz dojrzaly!! a samica l10!

robert.p.
18-05-2014, 16:42
Nie były dojrzałe,ani samiec ani samica.Zjadła go i koniec,kropka.

michal_1988
19-05-2014, 02:52
Dorosły samiec może być dopuszczony do samicy już w 21-24 dni po dziewiątej wylince. Samice dojrzewają zwykle po dziesiątej wylince. To jest tresc z opisu pajakow! Czyli wynika ze sa dojrzale!

robert.p.
19-05-2014, 03:25
Skoro tak uważasz to nie będę polemizował.Nie zawsze to co sie przeczyta jest prawdą,samiec jest dorosły wtedy gdy ma bulbusy,a nie wtedy gdy zrzuci okresloną ilość wylinek.A zazwyczaj jest to 10.
Samice powinny miec z 11-12 wylinek,wtedy są dorosłe.
Ale skoro masz własne zdanie na ten temat to czekaj z niecierpliwoscią na kokon.

michal_1988
19-05-2014, 08:47
nie o to chodzi tylko nie wiem czy ma sie spodziewac kokonu czy tez nie! tylko mowie jak jest w opisie! a czy mial bulbusy to nie wiem poniewaz nie widzialem go!! bo wg opisu to raczej powinienen miec!

robert.p.
19-05-2014, 10:16
Kto może wiedzieć czy Twój samiec był dorosły,skoro Ty jako właściciel tego nie wiesz?
Opis opisem,a rzeczywistość rzeczywistoscią.
Nikt nie odpowie Ci na pytanie czy był dorosły,bo nikt go nie widział.
Ja twierdze że nie był,ale to moje osobiste zdanie,i zgadzać sie z nim nie potrzeba,jesli ktoś ma swoje duże doświadczenia na tym polu.

minok
19-05-2014, 11:53
"Kto może wiedzieć czy Twój samiec był dorosły,skoro Ty jako właściciel tego nie wiesz?" On nie jest właścicielem;)
Michał kropka Ci na klawiaturze nie działa bo same wykrzykniki robisz:P

robert.p.
19-05-2014, 12:25
Ja nie wnikam w to czy był fizycznym włascicielem czy nie,skoro mial pająka w terrarium to tak jakby był jego,wiec sprawdzenie czy pająk ma bulbusy zajmuje cos miedzy 0,5 a 1 sekundą.
Zresztą przestaje sie zagłębiać w temat z którego wynika tylko tyle ze własciciel (lub chwilowy posiadacz) tych pająków jest całkowitym laikiem w kwesti hodowli ptaszników.

michal_1988
19-05-2014, 16:30
Jak bys dokladnie czytal to na samym poczatku pisze ze to jest historia mojego kolegi! a kropki mi dzialaja ............ ! ale wole wykrzykniki!

Marian667
19-05-2014, 17:59
U kedziorow bulbusy pojawiaja sie okolo 11-12 wylinki, tak wiec o kokonie mozesz zapomniec tak samo jak o samcu ktorego straciles w glupi sposob.

robert.p.
19-05-2014, 19:02
To niech Twój kolega podzieli sie Swoją historią z TVN.Nadaje sie w sam raz do programu "Urzekła nas Twoja historia"
Nie musze czytac dokładnie żeby wiedziec ze metoda typu- "to nie ja .tylko kolega"
była stosowana przez takich małolatów jak Ty,przyjacielu.
Tekturke to mozna włozć miedzy strony ksiązki z której jak mniemam uczysz sie w gimnazium, a nie miedzy pająki.
Wiec zakończmy żałosny temat zjedzenia niedorosłego samca.
Jak pobawisz sie jeszcze pare lat zwierzakami,to możemy podyskutować.

robert.p.
19-05-2014, 19:10
I jeszcze jedno -wnioskując z Twojego nicka to myślę ze powinienes byc troche bardziej uprzejmy co do osób starszych.W necie obowiązują takie same zasady co w realu,a nie przypominam sobie żebyśmy przeszli na "TY".
A jakbym się w młodości uparł,to mógłbym mieć kolego syna w Twoim wieku.
Ale na szczęscie sie nie uparłem ,czego nie żałuję zresztą :)
Więc prosze o zachowanie grzecznosciowych form.

Awikularia
20-05-2014, 05:34
Heeheheheheh, nie ma to jak dobry humor od razu po wejsciu na internet :P:P:P. tez sie ciesze, ze nie mam dzieci, a zdanie mam podobne jak Robert.

To, ze w opisie jest napisane, ze po 9 wyl. samiec jest dorosly, nie odnosi sie do wszystkich pajakow. Jeden dojrzeje po 9 wyl., inny po 12 wyl. Dojrzalosc mozna sprawdzic po zewnetrznych narzadach plciowych (bulbusy i haczyki). Tak wiec raczej nie jest to mozliwe, aby byla kopulacja - nawet jakby samiec byl dorosly, jak sie upierasz, to samica i tak nie byla dojrzala. Nie masz co czekac na kokon.... Twoj kolega tez nie ma co czekac na kokon. Samica miala pyszny obiad, a tektury jako scianki dzialowej nie bede komentowac.....

Saurus
20-05-2014, 06:35
Robert.p.- co do jednego nie masz racji- netykieta mowi, ze w internecie wszyscy sa na "Ty" (ale dalej jest zaznaczone, ze to nieupowaznia do braku uprzejmosci, czego michal_1988 raczej nie przestrzega ;) )

michal_1988
20-05-2014, 07:26
Brak uprzejmosci? Nie wiem co napisalem ze Cie urazilo! Po to jest forum to napisalem historie! Powiem szczerze ze moze nie jestm doswiadczonym hodowca! Ale co nie co wiem! napisalem na forum! Duzo czytalem o pajakch i jakos nigdzie nie pisalo ze dojrzewa pozniej tylko tak jak to napisalem wczesniej! wiec skad moglem wiedziec. a jezeli ty od razu robisz z tego szum to nie moja sprawa. chcialem tylko uslyszec pare rad. a jezeli ty jestes takim egoista ze nie umiesz pomagac to nie musiales tutaj nic pisac! nikt cie o to nie prosil.

Saurus
20-05-2014, 07:29
Brak uprzejmosci- ciagle krzyczenie (uzywaj kropek) i twoj poprzedni post...

michal_1988
20-05-2014, 07:36
W przed ostatnim poscie tylko poprawilem kolege roberta ze to nie moja historia tylko kolegi. A nie wiem co wam przeszkadza w tych wykrzyknikach. Jak bedzie mi sie podobalo to bede sobie je stawial jak tylko chce i gdzie chce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Saurus
20-05-2014, 07:39
To wlasnie jest brak uprzejmosci- ciagle krzyczenie na wszystkich, bo to oznacza krzyk...

michal_1988
20-05-2014, 07:46
Bo bez przesady. Chcialem dostac rade i tylko dopytywalem sie. Jak pan robercik napisal ze nie byly dojrzale to sie go spytalem czy aby na pewno bo wg opisu byly juz calkowicie dojrzale. A ze on z tego zrobil jakas awanture to jego sprawa. Teraz lepiej bez wykrzyknikow?

Saurus
20-05-2014, 08:07
"Skoro tak uważasz to nie będę polemizował.Nie zawsze to co sie przeczyta jest prawdą,samiec jest dorosły wtedy gdy ma bulbusy,a nie wtedy gdy zrzuci okresloną ilość wylinek.A zazwyczaj jest to 10.
Samice powinny miec z 11-12 wylinek,wtedy są dorosłe."- to jest wszczynanie awantury? To ty zaczales potem krzyczec, a w kazdym razie tak sie wydawalo- jesli nie o to ci chodzilo, to uzywajac wykrzyknikow z umiarem uniknalbys nieporozumien ;-)

robert.p.
20-05-2014, 08:35
Kolego Michale.Nie ma sensu robic "zadymy"z powodu jakiegos samca którego zjadła samica.Chodzi mi o to ze nie zawsze to co pisze w opisie jest prawdą,a to czy samiec jest samcem to mozna sprawdzic od razu.Twoja akcja z tekturą rozbawiła mnie,wiec sie nie dziw że byłem troche drażliwy.Jesli trzymasz pająka w terra,to niezaleznie czy jest Twój czy kolegi cos o nim wiedzieć powinieneś.Rozumiem ze każdy młody hodowca moze miec swoje zdanie,ale skoro jest błędne to staram sie je po koleżeńsku sprostować,bo kędziorów jak przypuszczam widziałem w życiu więcej niż Ty w ogóle wszystkich ptaszników dotychczas.
I wypraszam sobie pogardliwe "pan robercik"
Jak juz napisalem-sprawa tego zeżartego samca za 20 zl niewiele mnie obchodzi,wiec i nie robie awantury,co najwyżej bawią mnie tego typu posty.
Jesli nie ma sie doswiadczenia to wierzy się tym którzy mają-moja rada na przyszłość.
Napisze tak-jesli ta samica zrobi kokon to moge Cie oficjalnie przeprosic ze nie mialem racji,choc i tak wiem ze mam,bo wypierdki po 10 wylinkach kokonu nie zrobią,i basta.

michal_1988
20-05-2014, 09:44
Dobra nie bede urzywal wykrzyknikow nastepnym razem. A wtedy tylko chcialem zaznaczyc co pisze w opisie. Ja mam wlasnego kedziora i nie przegradzam go tektura bo mam jednego. Tylko napisalem historie mojego kolegi a ze on byl na tyle glupi ze przegrodzil go tektura to juz nie moja sprawa. Jest temat przykre doswiadczenia to napisalem. I nie wiem czym Cie rozbawilem tak. Moze dla Ciebie to jest blacha sprawa ale pajak pajakiem i czy on jest za 20 czy za 250 zloty to zawsze jest stracenie jednego ze swoich pupili.

robert.p.
20-05-2014, 12:02
Jesli ktos szanuje życie swoich pupili to nie odgradza ich od siebie tekturką.To czy pająki są Twoje czy kolegi nie ma w tym momencie znaczenia,a rozbawiła mnie tylko ta tekturka,i Twoja usilna chęć podciągnięcia rzeczywistosci pod okreslony scenariusz.(wyjasnie aby było prosciej-pomyslales ze będzie z tego kokon,choc kazdy kto zna sie na rzeczy powie że nie będzie).
Po prostu pomysl z tekturą był beznadziejny,mysl o kokonie nierealna,wiec wypada chyba byś zgodził sie z osobami którzy wiecej od Ciebie wiedzą na ten temat(skoro moje zdanie masz za nic to poczytaj co Avicularia napisała)
Przyznam ze wartosc pająka nic tu na rzeczy nie ma ,choc lepiej stracic takiego za 20 zl niz takiego za 250 zl.
To juz mój ostatni post w tym temacie,było miło ale pora zakończyc bezowocną dyskusje

michal_1988
20-05-2014, 14:24
Ja nie napisałem ze Twoje zdanie nic dla mnie nie znaczy. Tylko poprostu chcialem byc pewny. Wiadomo ze jestescie ode mnie lepszymi i bardziej doswiadczonymi hodowcami bo ja mam jednego i jak narazie pierwszego pajaka. Moze dyskusja sie potoczyla nie w tym kierunku ale mam nadzieje ze innym razem bedzie lepiej. Jezeli Cie urazilem to moge Cie oficjalnie przeprosic! Dobra mozemy skonczyc ten temat. Dzieki za wszelakie uwagi i rady.

robert.p.
20-05-2014, 16:49
ok,nie uraziłeś mnie.Przepraszać nie ma za co,bo forum jest od tego by wyrażać opinie,czasem nawet w burzliwy sposób.Dyskusja potoczyła sie tak jak sie potoczyła i nikt do nikogo nie powinien miec pretensji,ja bynajmniej nie mam.Więc ostatecznie Michale zakończmy ten temat.Mam nadzieję ze dowiedziałes sie już tego czego dowiedzieć sie chciałeś.
Życze powodzenia w dalszej hodowli. :)

Poecilotheria waski
20-05-2014, 18:32
Jakie sliczne zakonczenie :D

robert.p.
21-05-2014, 07:47
Tez myśle ze zakończenie wyszło najlepiej :D

Clip
21-05-2014, 13:31
No zakończenie jest najlepsze :-)

Gdanszczanka
21-05-2014, 14:38
michale jeśli na odpowiedz doświadczonego hodowcy odpowiadasz ,że jest inaczej i masz pretensje że Robert odpowiada na Twoje pytania a tym chce Ci pomóc
to nie wiem co tutaj na forum robisz.

michal_1988
22-05-2014, 06:27
ja wcale nie napisalem ze sie nie zgadzam tylko wstalwilem krotka czesc opisu. a opis o pajaku tez pzecierz musial napisac ktos dobrze doswiadczony,

michal_1988
22-05-2014, 06:38
a zakonczenie tez mi sie podoba ;-)

Stein
31-05-2014, 17:15
mi także sie zakończenie podoba ale to raczej nie zmienia faktu iż Robert.p źle interpretując wywody młodszego kolegi zaczoł być dla niego chamski. pzdr

42d3e78f26a4b20d412==