PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy gekon mi uciekł :( gdzie szukać



Bad_Boy
05-10-2013, 08:00
witam prosze o pomoc mam pytanie jak odnaleść mam gekona lamparciego w pokoju 2x4 :( uciekł mi i nie wiem gdzie szukać myslałem o kaloryferze aby dać na maksa i otworzyć okno czy to dobry pomys:>?? prosze o pomoc

Pituophis
05-10-2013, 09:03
Nie otwierać żadnego okna.
Sprawdzić za kaloryferem!, pod rzeczami leżącymi na podłodze, za meblami.
Czy wiesz kiedy prawdopodobnie uciekł- jeśli niedawno, to jest gdzieś blisko terrarium. Sprawdzić w szafkach, jeśli mógł do nich wejść.
Podwyższenie temperatury jest dobrym pomysłem- być może w nocy jaszczurka ożywi się i zacznie penetrować pokój, poruszając się przy ścianach, za meblami, raczej unikając otwartych przestrzeni. Jeżeli jest zimno- raczej siedzi w jednym miejscu i sie nie rusza.
Jakiej jest wielkości- maluch może wejśc wysoko po gruzełkowatej tapecie czy zasłonie( znajomy zrzucił kiedyś swojego z zasłony).
Przygotuj się na to, ze może wejśc tam, gdzie nigdy nie podejrzewalibyśmy, że może wejść- takze wklinować się gdzieś, albo przejść jakąś szparą do sąśiedniego pomieszczenia, jeśli będzie miał dość czasu.

stonka
06-10-2013, 01:32
mi zwialy dwa, wczoraj wlasnie zlapalam jednego ale chyba teskni za swoboda bo nie chce jesc i caly czas siedzi z przymrozonymi oczkami :( nie wiem co z nim zrobic :( dalam mu pokarm a nie chce tknac :(

Pituophis
06-10-2013, 01:40
Może być odwodniony( zwłaszcza jeżeli to maluch i uciekł na długo), wyziębiony, a nawet przeziębiony.

stonka
06-10-2013, 02:20
to co ja mam z nim zrobic? jak on nic nie chce :(

Pituophis
06-10-2013, 06:03
Najważniejsze- jakiej jest wielkości, ile czasu był na zewnątrz terrarium?
Włożyć do ciepłego terrarium, napoić- w razie konieczności pipetą, pobserwować, czy się porusza, i jak się porusza, czy normalnie oddycha, czy może z trudnością łapie powietrze. Nie niepokoić bez potrzeby. Poszukać drugiego. Zabezpieczyć terrarium, aby nie doszło już do ucieczek.

Pituophis
06-10-2013, 06:06
Niestety siedzenie w jednym miejscu z półprzymkniętymi oczami oznacza albo wycieńczenie, albo odwodnienie, albo przeziębienie, albo to wszystko naraz.

stonka
06-10-2013, 07:20
napoilam go i teraz smacznie spi i nabiera energii czyli widac ze dochodzi do siebie i oczka juz ma normalne...

dziekuje :)

Łuki
12-10-2013, 17:01
to spoko ze sie wszystko dobrze skonczylo :)

42d3e78f26a4b20d412==