PDA

Zobacz pełną wersję : STRASZYKI AUSTRALIJSKIE PADAJĄ JAK MUCHY;(



bad_boy
13-04-2014, 01:34
TAK JAK W TEMACIE PADŁY MI 2 z 3 egzemplaży co robić?????? czymam je w walcu papu mają

SpN
13-04-2014, 03:03
po ktorej wylince?
bo jak l1 to normalka,młode australijskie maja to do siebie ze potrafia pasc bez powodu
tez mialem 3xl1 i tylko jeden doszedl do l2 pomimo ze mialy identyczne warunki

M.I.R.A.S.
13-04-2014, 04:04
To są te ode mnie ?

1. Mogą paść bo jest za sucho (młode powinny miec ok 80% wilg.)
2.Są wrażliwe na pleśń.
3. Młodym podawaj najlepiej truskawkę/malinę/jeżynę a jeżeli podajesz to sprawdź czy nie pryskana.
4. Może być i tak że w żarciu zaczaiły sie jakieś pajączki...


Mi jakoś nie padają - na 10 sztuk wyklutych padły mi dwie (testowałem pokarmy różne :/ )

bad_boy
13-04-2014, 06:48
tak te od ciebie no teraz dałem i ręcznik papierowy zzamoczony na dno zobaczymy jak bedzie

Grochu
14-04-2014, 07:05
ja proponuję dać jednak torf kwaśny - lepiej trzyma wilgotność...

problem z młodymi straszykami pole4ga na tym, zę czasem padają bez wyraxnego powodu...

Predator
14-04-2014, 13:05
M.I.R.A.S. - sprzedajesz australijskie tak l2-l4? Jak tak to podaj swojego maila (z profilu moge wyslac jedynie maila przez portal, ktory i tak nie dojdzie) to sie dogadamy :]

frydrych1
23-04-2014, 08:49
zdaza sie ze po podaniu straszykom australijskim bluszcz one padaja ja sam sie o tym przekonalem w moim wiwarium zbiorowym zdechly tylko australijskie.

PULSAR
03-05-2014, 04:45
Już pisałem o tym, ale napiszę jeszcze raz.
Straszyki australijskie kupione mają problemyz akomodacją, tzn. warunki jakie im zapewniasz są inne od tych, w jakich hodował sprzedawca. Dlatego, aby uniknąć tego problemu, staraj się trzymać w najbardziej zbiżonych warunkach, czyli wysokiej wilgotności, jak to M.I.R.A.S. podał. Jemu nie padają, bo od wyklucia trzyma je w takich samych warunkach. Twoje drugie pokolenie, jeśli się dochowasz, też będzie silne i nie będą padały.

Iskra
03-05-2014, 08:09
ja proponuję dać jednak torf kwaśny - lepiej trzyma wilgotność...

Być może wilgotnośc trzyma lepiej, ale też rzadziej sie go wymienia, co zwiększa prawdopodobieństwo pleśni. Ręczniki papierowe to dobre rozwiązanie, kiedy ktoś nie ma czasu na babranie się z torfem przy podmianie podłoża.

M.I.R.A.S.
03-05-2014, 15:53
No i mi także to się przytrafiło, wczoraj padły mi dwie sztuki. Co dziwne trzymalem w takich warunkach 5 szt. Wszystkie przeszły wylinke na L2. No i jakiś tydzien pozniej (czyli wczoraj) padły mi 2szt. Co dziwne objawy były jak przy odwodnieniu - flakowaty odwłok, chwiejność no i właściwie to ledwo sie ruszały. Widocznie wina genetyki- przeciez trzeba sie tego spodziewać. Samica składa po to kilkaset jajek ,żeby chociaż 5 dożyło dorosłości ;) Mam nadzieję że już nie będą padać.
A i jeszcze jedna uwaga, zauważyłem że najczęściej padają starszyki po L2 , padają częsciej niż L1 . Uważam że jeżeli strachol przejdzie 3 wylinki, to juz jest w bezpiecznym wieku.


PS. Predator sorry że nie odpisałem, ale nie zaglądałem tego watku ,niestety nie mam na sprzedaż australijskich :/

42d3e78f26a4b20d412==