PDA

Zobacz pełną wersję : zmiana ściułki w terra



patyk
14-04-2013, 12:22
Jak zmieniacie ściułkę w terra to wyciągacie najpierw wszystkie patyczaki czy moze macie jakiś inny patent. Ja nie mogę ich powyciągać. Słyszałem ze patyki często gubią nóżki, więc dlatego postępuję bardzo ostrożnie, a te wredne potwory zmykają na samo dno, gdzie nie mogę ich złapać

WaRiaT_1986
14-04-2013, 13:47
Ja nie mam takich problemów :-) mam takie pudełeczko i po jedny, straszyku i patyczaku przenosze. Trwa to około 20 minut niestety.
Dobry sposób na przenoszenie to podstawić rękę z przodu i dmuchnąć w patyczaka lub straszyka jak to nie działa to lekko popchnąc go od tyłu (nie kojarzyć :-PPPP )

Ryba13
15-04-2013, 05:31
Ja zmieniam sciółke całkowicie raz na pokolenie. Jestem dośc leniwy więc zeby sie nie narobić mam patenta. Nie pryska terra az dno przeschnie, biore wąż od odmólacza do akwarium i szerszym końcem przykładam po rury odkurzacza. Na najmniejszych obrotach odkurzam terra, normalnie bajer :D

Małgolek
16-05-2013, 01:30
ja bardziej konwencjonalnie sprzątam moim patyczkom. Znaczy się wyjmuje wszysyko patyczaka z nogami i stopami :) delikatnie zdejmuje z gałązek do pudełka potem liście dałęzie i ściółkę. Zawsze mam problem coby do pudełka zlazły i nie wyłaziły przed zamknieciem :) ale nic!.

Grochu
18-05-2013, 07:45
a też konwencjonalnie. jak sprzątam patyczakom, to przekałdam je do boxa z straszykami i tyle.
a jak straszykom, to one do patyczaków idą. tyle

42d3e78f26a4b20d412==