PDA

Zobacz pełną wersję : pytanie



OBMAB
07-04-2013, 05:07
cześć
wczoraj wykluł mi się pierwszy liściec duoki
czy karmić takiego maluch czy można podawać mu jerzynę (oczywiście dojrzałe, w pełni rozwinięte liście )
czekam na wasze rady
z góry dzięki

.Rogacz.
07-04-2013, 05:13
Poczekaj jeszcze ze dwa dni, a potem podaj jeżynę.

OBMAB
07-04-2013, 07:26
dzięki
rogacz mam pytanie byłem na twojwj stronce i czytałem opi de Hana
na końcu piszesz że liśccy (świeżo po wykluci) nie wolno barć na ręke bo zdychają ??
czy to jest prawdą???
ba j swego zwiąłem z inkubatora na rękę!

PiotrekP
07-04-2013, 07:47
OBMAb nic mu nie powinno być , generalnie się mówi że liśćcow nie powiino się brać na ręce. ale jesli go tylko przeniosłeś z inkubatora ni mu nie powinno być.

życzę powodzenia , oby dożył dorosłości :)

A mam tez pytanie do rogacza ;]
- czy ten opis sam pisaleś na podstawie swoich doświadczeń z hodowli? :P czy tylko spisany skąś jest? ;]

w tym opisie chociaz go doklandie nie widzialem widze błędy . np. " po sześciu miesiącach wykluwają się larwy" u celebicum czas inkubacji jest bodajze 3 m-ce a 6 jest u biculatumów .......... :P

OBMAB
07-04-2013, 07:53
dzięki
PiotrekP a według ciebie można takie maluchy karmic jeżyną ???

Ina
07-04-2013, 08:17
Oprócz jeżyny możesz im podać liście dębu. Niektórzy uważają, że są one właściwszym pokarmem dla młodych dwuokich.

PiotrekP
07-04-2013, 09:37
coprawda z młodymi liśćmi nie mialem jeszcze od czynienie a;e w krotce tez:)

ale jezyna jest pokarmem ktory na pewni nie zaszkodzi (oile bedą go jadły i nie bedzie rosł blisko drogi) a z kolei dąb tak jak mowi Ina tez jest dobry dla mlodych .

tak wogole myślę ze powinieneś sie najbardziej zasugerować wypowiedzią kogoś kto z powodzeniam hoduje liśćce :)

w tym przypadku myślę o Inie z tego co kojeże Ina masz jzu chyba liśćce od jakeigoś czasu prawda?

Ja kiedys mialełem bioculatumy, obecnie tez celbicumy w formie jajek na wylęgu :)
takze tez chetnie poslucham rad. :)

OBMAB
07-04-2013, 09:50
no jeszcze raz dzięki
ja mam na dzisiaj w hodowli
-phyllium giganteum
-phyllium bioculatum

Ina
07-04-2013, 10:02
Ja hoduję liśćce od dwóch lat. Na początku trochę było z nimi problemów, ale teraz juz jest o.k. Znoszą jajeczka i są naprawdę niesamowite...

xol
08-04-2013, 03:17
Ale tak "generalnie" to dlaczego właściwie? Z ciekawości pytam. Jaki jest związek brania na ręce ze zdychaniem?

42d3e78f26a4b20d412==