PDA

Zobacz pełną wersję : czy ja aby napewno dobrze robie??



ława
07-05-2014, 23:06
Więc jak wiecie zajmuje się od dłuższego czasu P.paradoxami (już z tym kończe tylko dochowam te "co zostały") od tych modliszek zaczynałem moją przygodę z tymi fascynującymi owadami ;] i wcale nie szło mi najgorzej ;P. A skoro pewnego tajemniczego dnia wpisałem magiczne litery W.W.W.M.O.D.L.I.S.Z.K.I.C.O.M :D:D

Moge się spytać czy metody stosowane przezemnie nie są błędem ;].

np. młodym modliszkom według mnie brak witamin troszke :/. Nie miałem im co dawać tylko świerszcze (małe okolo 4mm) więc ktoś mi powiedział ,abym zakupił specjalne witaminy dla owadów (istnieje takie coś?? :/ ) i im podawał . Lecz ja owych nie znalazłem. Wpadłem pewnego pięknego dnia na taki pomysł ;] kupiłem VIBOVIT (taki napój dla dzieci) i zacząłem posypywać nim świerszcze ;]. Czy modliszki były od tego zdrowsze to nie wiem ,ale ja przynajmniej mogłem "spać w nocy" ;].

Ta metoda nie jest chyba sprawdzona .... :/ ,ale żadna z modliszek mi nie padła od tego ,a już napewno nie paradoxa.Więc czy moge tak dalej robić?? czy to na modliszki działa źle?? ja nie zauważyłem żadnego pogorszenia po zastosowaniu tego "preparatu" ;]

acha no jeszcze dodam ,że te świerszcze były jedzone chętniej niż świerszcze bez vibovitu "na plecach"

marq35
08-05-2014, 00:07
po co owadom witaminy?? nie slyszalem o witaminach dla owadow;) kup jeszcze muszki owocowki jak masz swierszcze i beda sie cieszyly :>

Nestor
08-05-2014, 01:09
ja dodaje vibowit do owoców dla owocówek. Swierszczom daje od czasu do czasu witaminy dla gadów, zresztą pokarm dla rybek zawiera witaminy. Muchom (zwykłym, duzym) daje do jedzenia miód wymieszany z pyłkiem kwiatowym jako zrodło witamin.

kudlaty
08-05-2014, 02:23
Modliszki nie potrzebują preparatów witaminowych - wystarczy im to co dostarczymy im "razem" z pokarmem. Wniosek z tego jest taki, że należy modliszkom podawać urozmaicony pokarm. Należy dbac także o to aby zwierzęta karmowe były dobrze odkarmione( to co proponuje Nestor jest bardzo dobrym pomysłem).

Keplianica
08-05-2014, 02:35
Tez tak mysle i lece po vibowit dla muszek ;)
Cóż, co do ortoptera to słyszalam tylko ze u nich kiepsko z wapniem i mozna posypywac je wapniem dla papug. Ale mysle ze zwykla zmian a diety od czasu do czasu, np. na muszki, dobrze zrobi.

ława
08-05-2014, 03:40
Acha dzięki ;]
dobrze ,że wiem bo bym jeszcze zbankrutował na tym vibovicie ;-)

heh......
czyli ktoś puścił głupią plote która do mnie dotarła ;]

i tak żadkjo stosowałem ten vibovit... ale raz na jakiś tydzien to napewno ;]

42d3e78f26a4b20d412==