PDA

Zobacz pełną wersję : Test



piteer
30-10-2013, 13:40
witam
zrobilem test muszkom owocowym :
kilka hodowli trzymalem w temp. 18-20* a kilka w 25-30* a oto moje obserwacje:
muszki owocowe trzymane w nizszej temp trzeba trzymac w zamrazalniku aby sie schlodzily ok. 6-7 min i sa znacznie bardziej wytrzymale.Natomiast muski trzymane w temp. 25-30* wytrzymuja zaledwie ok. 2-3min w zamrazalniku. Mi akurat ulatwilo to karmieniw wylegu hieroduli :) ( chociaz ostatnio zamrazam je na smierc i podaje z igly :) )


Ciekawi mnie rowniez pomysl hodowli moli spichrzowych ( tzn. niewiem czy to jest poprawna nazwa ale chodzi mi o te rozmnazajace sie w produktach sporzywczych , sa nieco wieksze od ubraniowych lecz znacznie mniejsze niz woskowe) ciekawi mnie to poniewaz sa dobrym pokarmem dla modliszek L3-L5 . W czym konkretnie rozmnazaja sie te "insekty" i jak powinna wygladac ich hodowla?

I mam jeszcze jedno pytanie - jak powinna wygladac hodowla barciaka wiekszego (mola woskowego) wiem ze zywia sie miodem ale co jeszcze?

z gory dzieki za info
pozdrawim :)))

rozi
30-10-2013, 15:56
jeśli chodzi o barciaka to żywi sie nie tyle miodem co woskiem pszczelim z którego zbudowane są plastry. ja masz takie plastry to wrzucasz tam chodowle zarodową i tyle. one to wpierdzielają i sie w tym rozmnażają. swoje trzymam w temp. ok. 25 st.
i jest wszystko ok. co jakis czas jest ich kupe a czasami nie ma wogóle.
plastry możesz dostac w zwiazku pszczelarskim jak bedziesz miły i sie uśmiechniesz

rozi
30-10-2013, 16:03
tu masz troche dokładniej:
http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=22&i=3541&t=3522

piteer
31-10-2013, 04:08
thh :)

42d3e78f26a4b20d412==