PDA

Zobacz pełną wersję : śmierć modliszki



alia
05-08-2013, 12:20
Niestety mój modlich nie żyje :(((( chcę wam wszystko opisać, może ktoś z was znajdzie tego przyczynę. A było tak: tuż przed ostatnią wylinką, a może już w trakcie lnienia modlicha spadła z sufitu terra na piasek. podniosłam ją ale ona jakby nie potrafiła skoordynować pracy odnóży i nie potrafila się podnieść, nie mówiąc juszo powrocie na sufit. męczyła się przez dłuższy czas próbując zrzucić starą skórke, ale bez efektu. Przy upadku polamała odnóża kroczne. w końcu postanowilam jej ulżyć. To była S. lineola subimago na 99% samiec. w ten sam sposób straciłam wcześniej subinago M. religiosa z tą różnicą, że ta zdołała wylnieć, jednak zniekształcenia odnózy były tak duże, że nie było sensu dalej tego ciągnąć.
jeśli ktoś z was zna przyczynę tego nabłego osłabnięcia to bardzo proszę o obpowiedź.

obcy91
05-08-2013, 12:28
Nie znam ale strzelam na "chybił trafił" to moze być wina przykrywy terra. w czym ty ja czymasz??
Mi tez sie to zdazyło tylko bez zniekształcen onózy.
Moja s.gastrica w tedy L3 zawiesiła sie na przykrywce z plastiku no i w trakcie wylinki spadła na ziemie gdy bym zobaczył to np. 15min. później to by było juz po niej.
Postanowilem ja podniesc szczypcami za kawałek nogi "wylinkowej" no i czymałem przez 20min w powitrzu i dokończyła co zaczęła modliszka!!!

a co sie okazało po jeszcze jednej wylince ze to samiec s.gastrica!!

tomi666
05-08-2013, 14:16
prawdopodobnie za sucho w terra, a co za tym idzie modliszki maja problemy z opuszczeniem starej powloki no i powstaja tez zmieksztaucenia odnozy

alia
05-08-2013, 15:02
sufit był z kawałka starej firanki, więc raczej miała się czego trzymać, a co do wilgoci, to też o tym myślałam. Nie spryskiwałam terra codziennie, ale dość często.

42d3e78f26a4b20d412==