PDA

Zobacz pełną wersję : prosze o kilka porad dla początkującej...



iskierka682
18-07-2013, 01:48
witam.
Mam już modliszkę jest to S.gastrica L7. przyjechała do mnie pocztą cała i zdrowa. no może nieco zmęczona. umieściłam ją w docelowym terra. troche się umyła po czym zaczęła zwiedzać.
wyczytałam, że taka modliszka poradzi sobie ze świerszczem, ale wygląda na to, że się go boi i raczej ucieka. może poprostu nie jeste głodna?? lub świerszcz jest za duży (miał jakieś 1,5 cm, ale taki tłusty raczej był), ona ma jakieś 3 cm z kawałkiem. dawałam jej też pinkę, ogląda się za nią dośc intensywnie ale jej nie łapie (jakby nie wiedziała co to). zostawiłam jaj na noc tego świerszcza i jakoś zniknął, a po niej nie widać zeby była najedzona, jest wręcz chudsza niż wczoraj. czy świerszcze zakopują sie w podłożu?? (nie sądzę żaby wyszedł przez pokrywkę). a co do tej pinki to ona złapie tą larwę czy podac jej dopiero muchę??? (wsadziłam w pudełko z torfem i czekam aż się wylęgną)

moje pytanie: ile czasu modliszka potrzebuje na zaklimatyzowanie się w nowym otoczeniu i po jakim czasie powinnam martwić się tym, że nie jje?. odwłok ma coraz chudszy. jak zaczepiła się w jednym miejscu wczoraj tak siedzi i sie czyści. nie prostuje sie więc chyba nie będzie miała wylinki?? odwłok jej tak zwisa luźno do dołu.

drugie pytanie dotyczy koloru. myślałam, że powinna być dośc intensywnie zielona lub brazowa a ona taka żółtawa, na odwłoku ma brązowe wzorki. czy to normalne? czy to skutek szoku po podróży?

może jeszcze jakieś porady o których nie wiem....
z góry dziękuję za odpowiedzi

rozi
18-07-2013, 02:08
moze zaraz przed podruza wyliniała?
a jesli chodzi o aklimatyzacje to moje nigdy zadnej nie potrzebowały. ta moze po prostu troche wytelepało podczas podruzy i musi dojsc do siebie. w kazdym razie nieprzejmuj sie na razie i poczekaj ilka dni a napewno bedzie ok. i daj jej moe cos inego do jedzenia jakas pszczołe, muche, motyla.
pozdrowienia

iskierka682
18-07-2013, 02:20
dałam jej muche, lata po terra jak głupi a ta sie nawet nie obejrzy...

alia
18-07-2013, 03:22
moja S. lineola też nie chce świerszczy, a nawet sprawia wrażenie jakby się ich bała. Możesz spróbować z pasikonikami.

iskierka682
18-07-2013, 07:38
teraz zaczęla sie dziwnie zachowywać. zwisa jakby bokiem i tak porusza odwłokiem jakby dychała.

dominik1
18-07-2013, 07:45
hej taki świerszcz to troche za durze wyzwanie jak dla modliszki na początek dorosłe osobniki lubią durzy pokarm ale mniejsze preferują raczej w mniejszym spróbuj na poczatek muche małego konika ćme itd i nie karm modliszki pinką bo one za pinką nie przepadają z tego co widze po moich modliszkach jedynie h. membrance uwielbiała dostawać spore kawałki ale gastriczki niezbyt chętnie na to idą.a druga sprawa ze powinna sobie odpocząć z dzień przynajmniej po podrózy

metuchen
18-07-2013, 10:46
Co do aklimatyzacji modliszki szybko sie aklimatyzuja.A co do pokarmu jedne modliszki jedza tego samego dnia gdy zostana przeniesione do nowego terrarium inne jedza pozniej.Tego powodow moze byc kilka[nadchodzaca wylinka, przejedzenie albo modliszka nie przepada za jakims pokarmem np. swierszcze].Dobra metoda zmuszenia modliszki do jedzenia jest podniesienie temperatury w terrarium.I podanie jej smakowitych wnecznosci np.swierszcza albo pasikonika.Pamietaj tez ze samce jedza znacznie mniej niz samice a takze zadbaj by dieta twojej modliszki byla urozmaicona.Jej kolor jest zupelnie normalny gdy ja posiadalem jedna gastrice tez byla tego koloru. A przed ostatnia wylinka powinna zabarwic sie na kolor zielony lub brazowy.Jednak zalezy to od wilgotnosci.Pozdrowienia Wlodek.

iskierka682
18-07-2013, 10:51
neistety tak odpoczęła że aż zdechła :((((((((( nie wiem co było przyczyną temperatura ok, wilgotnosc ok. nie wiem, moze ta podróż za cieżka :(((((starsznei mi smutno pierwszy dzień i taka porażka. a moze powinnam złożyć reklamację???

piteer
18-07-2013, 12:31
źle przeżyła podróż i chyba najbardziej prawdopodobne że włoaśnie od tego padła
ps: niezałamuj sie kup nastepną

iskierka682
18-07-2013, 13:01
dzięki za pocieszenie. tym razem poszukam kogoś w lublinie i nigdy nie decyduje już się na pocztę. pozdrawiam

m.borkowski
18-07-2013, 17:12
Gastrica 3 cm i L7? Coś mi nie gra.

Pozdrawiam,
Borek

alia
19-07-2013, 00:53
na sprzedam jakiś gość z lublina ma paradoxa

prayerbug
04-08-2013, 14:43
no a do mnie dzisiaj sie odezwal kolezka ze ma gasrice L1 po 2,5zł jak chcesz dam ci gg do niego

42d3e78f26a4b20d412==