PDA

Zobacz pełną wersję : jaka jest różnica...



Pshemo
29-04-2013, 12:07
Jaka jest róznica pomiędzy S.gastricą a Hierodula patellifera ?? Mają odwłoki do góry Gastrica ma plamki białe na odwłoku a Hierodula patellifera?? Kurcze chce wiedziec jaką mam modliszke!!! Ale czuje ,że to gastrica jak ja przegladalem kilka set zdjęć to w sumie musi byc to gastrica. Śmieszną sytuacje ma no nie?? Prosze o dokładne omówienie tej różnicy pomiędzy dwoma Modliszkami. Mantid ty wiesz napewnoooo

piteer
29-04-2013, 13:23
www.phasma.prv.pl
Pisałem opis gastriki i miedzy sphodromantis a hierodulami jest zasadnicza różnica.Sphodromantis mają miedzy oczami wypukłe czoło a hierodule proste i wypukłe oczy!!

Pshemo
29-04-2013, 14:42
ops! niezauważyłem brachu dzięki piteer

mantid
29-04-2013, 15:45
Widzę ż especjaliści mnie już ubiegli w odpowiedzi... Wpawdzie nie uzurpuje sobie prawa do bycia jedynym i niepodzielnym autorytetem w dziedzinie modliszek, ale:

Rozróżnienie Hierodula i Sphodromantis jest niekiedy bardzo trudne i moze wymagac obserwacji wzmiankowanych przez piteera oczu pod mikroskopem.

Obstawiam ze Twoj gatunek jest to S.gastrica.

Co do opisow na stronie www.phasma.prv.pl to:
- po pierwsze ich ortografia tudzież gramtyka są brutalnym gwałtem na naszej mowie ojczystej
- po drugie śmiałe tezy autorów nie mają chyba poparcia w zbyt dlugim doswiadczeniu hodowlanym (niektore opisy pelne sa wierutnych bzdur).


to tyle komentarza z mojej strony...

piteer
30-04-2013, 06:16
wiem z ortografią u mnie nienajlepiej ale błędów rzeczowych hyba niepopełniłem lol

Pshemo
30-04-2013, 08:01
kurcze ale moja modliszka ma chyba płaskie czoło i wypukłe oczy... ;(;(;( nigdy sie niedowiem. Ale o fotkach pamietam.:)

piteer
01-05-2013, 08:03
jaki ona ma kolor?

PULSAR
01-05-2013, 09:12
Hmm, tak sobie mysle ze teraz co 2-3 osoba ma aparat cyfrowy, na pewno ktos ze znajomych by sie trafil... Zrob kilka zdjec (rozne ujecia) a bedziemy mogli Ci pomoc.

42d3e78f26a4b20d412==