PDA

Zobacz pełną wersję : kaktusy do terra:(



milou
28-12-2013, 08:22
niestety w moim terra wytrzymują tylko nieliczne rośliny a sądze że najlepsze były by kaktusy lecz moje gekoniątka(para i to dużych gekonów)lamparcie by się pozażynały i miał bym dień żywych trópów w terra

JeRy
28-12-2013, 09:06
Co sugerowac z Twojego posta?

Łotysh
28-12-2013, 14:23
nie wiem jakie masz oświetlenie w tym terra ale mi rośliny u mojego lamparta rosną przy zwykłej zarówce. I rosną całkiem całkiem :)

milou
30-12-2013, 12:35
no tak ale mi nie chodzi o żarówke tylko o podłoże i o temperature i o wilgotność

Łotysh
03-01-2014, 01:32
ja wszystkie rośliny (niezależnie czy to terra stepowe czy tropikalne) trzymam w doniczkach/misach/skrzynkach/ ma to wiele zalet:
- możliwośc wyjęcia lub przeniesienia rosliny nieuszkadzając systemu korzeniowego
-rosliny mają rózne wymagania glebowe i często ziemia terraryjna (lub piasek, zleżnie od rodzaju terra) nieodpowiada roślinie, dlatego lepiej jest rzymać je w doniczkach z odpowiednią dla nich ziemią
-możliwosc odpowiedniego podlewania kiedy to roslina wymaga wilgotniejszej/suchszej ziemia w stosunku do ziemi w terra
-mozliwosc nawożenia, nawóz rozpuszczony w całej ziemi w terrarium moze zaszkodzić ziewrzęciu, zwłaszcza jesli są to płazy a tak gdy jest on tylko w doniczkach ryzyko jest minimalne

A jeśli chodzi o temp. i wilgotność, też choduje lamparty, ale kaktusy stanowczo odradzałbym! lepiej daj im sukulenty (rośliny pustynne i stepowe, nie kaktusy ;) ), m.in. drzewko szczęścia, ceropegia wooda, eonium, aloes. Nie wsadzaj kaktusów, innych roślin z kolcami/cierniami(np.Agawy), wilczomleczy (są mocno trujące), żywych kamieni/lithopsów (mają wysokie wymagania co do oświetlenia).

Łuki
16-01-2014, 11:41
to daj sztuscne rosliny

42d3e78f26a4b20d412==