PDA

Zobacz pełną wersję : zaloba :(



:: batmex ::
01-12-2011, 18:07
(z gory zastrzegam ze wiem , ze ilosc i jakosc zywej karmy w sklepie zalezy od hodowcow , jednak to w koncu sklep ja sprzedaje)

ok tygodnia temu kupilem w anna-zoo w galerii mokotow 6 mysich noworodkow
po jednym dostaly :
1 dorosly hadrurus arizonienzis,
1 dorosly brahypelma albopilosum
1 acanthoscurria geniculata (tak gdzies po 5-6 wylince)
1 dorosly hadogenes troglodytes
i dwa ostatnie przypadly parce doroslych pandinusow

hadogones troglodytes tylko zabil myszke , po czym ja zostawil
pandinusy zjadly i jest ok , natomiast hadrurus lezy juz 3 dzien na boku
ledwo wierzgajac odnozami z dziwnie wygietym tulowiem ,
natomiast oba pajaki (osobne pojemniki) juz zdechly :(

tak wiec z 5 myszek ( nie licze tej od h. troglodytes , ktora nie zostala skonsumowana)
2 spowodowaly zejscia zwierzakow , a 1 prawdopodobnie spowoduje takowe w przeciagu najblizszych dni :(

nadmienic chce , ze przy kupnie wybieralem 2 wielkosci myszek - wieksze dla pandinusow i troglodytes ,
mniejsze dla innych zwierzakow - z tego wniosek , ze myszki z jednego miotu spowodowaly komplikacje,

co bylo przyczyna - nie wiem hadrurus wyglada jakby mial `zatwardzzenie`
- nie mogl wydalic przetrawionych resztek pokarmu

pajaki najpierw zachowywaly sie jakby kazde najmniejsze poruszenie w ich otoczeniu je denerwowalo
i szybko przebieraly odnozami ,

wszystkie zwierzaki maja odp warunki i do tej pory nie mialem zadnych problemow przy karmieniu
ich myszkami - az do tej pory


sadze , ze albo myszki byly chore co zaszkodzilo pajeczakom ( a w tedy zarazily by sie wszystkie myszki )
albo byly `skazone` jakims srodkiem chemicznym ( poprzez jedzenie , sciolke , etc)


tak wiec szczerze odradzam kupowanie myszek w anna zoo w galerii mokotow
moze to bylo tylko jednorazowe (miejmy nadzieje) , ale z drugiej trony - po co ryzykowac :(

pozdrawiam

reed
01-12-2011, 23:42
Ze sklepowymi myszami tak bywa.
Mi zmarl 2-letni Boasek, w wyniku skonsumowania 4 myszy.
Mam drugiego, od tego czasu prowadze wlasna hodowla karmowa.

gregory
02-12-2011, 04:24
przykro mi, ale trzmaj się
Pozdrawiam
Gregory

Budzik
02-12-2011, 04:40
Bardzo wiele jest krytycznych wypowiedzi na temat sklepu ANNA ZOO w Galerii Mokotów. Może tak jak już było to kilka krotnie proponowane na forum trzeba abyśmy stworzyli listę sklepów gdzie nie będziemy kupować, napietnować je w jakiś sposób. A może przyczyną śmierci nie był pokarm ?

:: batmex ::
02-12-2011, 05:47
zastanawialem sie nad tym , i doszedlem do wniosku , ze to mogl byc tylko pokarm, poniewaz:

1.nic ostatnio nie zmienialem w terrariach
2.nic nie zmienialem w domu [w sensie: nic nie zmywalem w poblizu terra uzywajac chemii, nie stosowalem zadnych sprayow , innych srodkow w poblizu terra]
3.terraria sa u mnie rozmieszczone ww roznych miejscach i na roznej wysokosci [stoaja w 2 miejscach , w jednym pajaki , w drugim skorpy]
i sadze , ze jesli juz to zachorowaly by wszystkie skorpy , albo wszystkie pajaki , tymbardziej , ze mam jeszcze 2 kedzierzawe i inne, ktore czuja sie dobrze]

dlatego wydaje mi sie , ze to pokarm

pozdrawiam

<<anolis>>
02-12-2011, 07:59
Na mnie ogólnie ta gadzia część Anny Zoo w galerii mokotów nie robi dobrego wrażenia ale o tym pisałem juz gdzie indziej.

micgekon
03-12-2011, 10:19
jestem za stworzeniem listy sklepów zoologicznych których nalezy omijac ze wzgledu na warunki przetrzymywania tam zwierzat i ogolnych warunkow(smrod brod....)

lipton
03-12-2011, 12:08
a ja jestem zazrobieniem listy handlarzy (niezarejestrowanych) u których nie nalezy kupowac zwierząt, hehehehehehehe. ale taka liste ze sklepami można zrobić ale nie wolno sugerowac sie jednym przypadkiem . powiem osobiście ze nieznam tego sklepu

:: batmex ::
03-12-2011, 15:06
no wlasnie , ja tam kupowalem przez ostatnie 2 lata i wszystko bylo ok

42d3e78f26a4b20d412==