PDA

Zobacz pełną wersję : Hodowl minimacznikow :P ?



Matmike
19-05-2014, 12:50
Hey
Miesiac lub dwa miesiace tamu kupilem minimaczniki od mojej kolezanki - bylo ich 200 - teraz zauwayzylem ,że nie ma prawie zadnego ,ale zauwazylem pare zyczkow - jak od pozcatku gdy zaczolem je hodowac co 3 dni zraczam pozywke (maka przenna razowa + otreby przenne). Po paru tygoniach maka opadla na nizszy poziom a na gorze zostaly otreby ... jak zraszalem to po 2 dnich wziolem jeden kawalek (poniewaz sie skleil) i zauwazylem w nim juz martwego zyczka ktory ugrzsl w sklejonych otrebach - mozliwe ,że zabilem pozostyale zuczki i maczniki ?? Czy dalej mam tak poztepowac z nimi czy cos pozmieniac ?? aha cos bedzie jak wykopie jednego zuczka z ziemi ? ZA gory dziekuje i pozdrawiam :)

OlekL
19-05-2014, 12:53
Widze że lubisz ciasta :) Daj same otręby + wilgotna szmateczka na góre bo z maką daleko nie zajedziesz zrobisz poprostu "minimącznikowe ciasto" :D

Jaca
19-05-2014, 13:11
nie dawaj żadnej mokrej szmatki. same otręby pszenne wystarczą + raz na 3 dni kawałeczek jabłka lub jakiegoś innego "mokrego" pokarmu (wcześniejsze, wysuszone już kawałeczski możesz wyciągać).

wh6fxe
21-05-2014, 15:22
po co tak kabinowac ...
Ja dalem tak tarta bulka+maka+platki owsiane i to do pojemnika z przykryka na ktorej jest wentylacja.. bez zadnego zraszania czy tez podawania jakiegos mokrego pokarmu poprostu nei stawiaj tego pojemnika na sloncu i juz... zadku kiedy usychaly choaciaz pojedyncze sztuki:)

Dark Raptor
21-05-2014, 15:39
Trzymasz dokładnie jak podał Jaca. Dodam tylko, że wymagają temperatury ponad 32 st. C, by dobrze i szybko się mnożyć.

42d3e78f26a4b20d412==