PDA

Zobacz pełną wersję : Białe Robaki



sskin
16-01-2014, 05:56
kupiłem w wędkarskim białe robaki jakieś 2 tyg temu. zapomniałem o nich bo karmiłem mącznikami. stały w temp ok 10-15 stopni. dziś zaglądam a one są fioletowo do czarnego nawet. i czy z nich się zrobią muchy? niedlugo bede mial cambridgei więc kilka much się przyda ale czy musze je po to przekładac do torfu czy czegoś takiego?

Dobimetal
16-01-2014, 06:03
Nie musisz ich przekładać. Trzymaj je w pokojowej temperaturze (ok. 25 stopni) to powinny gdzieś tak za 2 tygodnie byc muchy. Możesz im coś dosypać jakies trociny albo posypać ziemia żeby dobra wilgoc była. Pamietaj zeby nie przesusyć poczwarek bo nic z tego nie bedzie

sskin
16-01-2014, 06:24
ale o tochodzi że one stały w suchym ja nic z nimi nie robiłem... zapomniałem o nich. jest jeszcze szansa że będą muchy ;D?? one są już fioletowe ciemne a nawet czarne niektóre!!

Theraphos
16-01-2014, 07:38
Jak ja wrzuciełem mojemu kedziorowi białego robala to po okołu tygodniu sie wylęgła piekna duza mucha:D A z tych czarnych chyba nic sie nei wylegnie ale nie jestem pewien.

Łysek
16-01-2014, 08:02
posyp te poczwarki trocinami lub torfem i lekko zwilzaj je aby nie wysuszyc ich bo wtedy pozostanie tylko niemily zapach. Te czarne to niektore sa zepsute a niektore sa juz czarne poniewaz lepiej "dojzaly". To wlasnie z niektorych tych czarnych pojawia sie pierwsze muchy... Wazne aby nie wysuszyc ich....
Ale juz niebawem beda muchy..
Wczesniej nic nie musiales robic bo one same sobie doskonale poradzily jak widac ;)

42d3e78f26a4b20d412==