PDA

Zobacz pełną wersję : Czy istnieja ?



Tiger
03-07-2013, 12:45
Czy istnieja swierszcze ktore nie bzykaja (chetnie je kupie) albo jakis dobry sposob na wyeliminowanie bzzzykania ....!

Dark Raptor
03-07-2013, 13:54
Przycięcie skrzydeł. Ale osobiście to uwielbiam ich grę i się w takie rzeczy nie bawię.

Pawllo
03-07-2013, 13:56
raczej nie istnieją takie świerszcze
urwać skrzydełka u samców(odradzam bo to jest znęcanie sie nad zwierzętami), a najlepiej przenieść do innego pomieszczenie gdzie sie najmniej przebywa, albo można też hodować same samice(ale wtedy ci sie rezmnożą ;P , mi tam narazie nie przeszkadza to bzykanie(może dlatego że jest ich mało, ok 20), a jak zacznie mi przeszkadzać to przeniose do piwnicy :)

SławekS
04-07-2013, 13:18
Spróbuj hodować bananowe one prawie nie ćwierkają a jak obłożysz pojemnik z nimi styropianem lub czymś dźwiękochłonnym to skopuj pewny.

W razie czego zawsze możesz hodować karaczany.

redknee
05-07-2013, 10:00
pozatym jak obetniesz skrzydla to nie beda ci sie zabardzo rozmnazaly :((
bo przeciez skrzydelkami zachecaja samice do kopulacji :D

Dark Raptor
05-07-2013, 10:32
Dźwięki wabiące mają sens na duże odległości. Tuż przed kopulacją większe znaczenie mają bodźce dotykowe, zapachowe i wzrokowe. Moje źle wyliniałe samce, praktycznie bezskrzydłe, spokojnie kopulowały z samicami, nie jest to więc problem.

Co do bananowych, to może są dość ciche, ale ich sygnały dźwiękowe są znacznie dłuższe niż u innych hodowanych gatunków. Mogą więc bardziej przeszkadzać (jak ktoś tego nie lubi, oczywiście).

RMXUS
06-07-2013, 00:32
wiesz co jak komu wygodniej mi ostatnio samica afrykanskiego kopulowala z malutkim samcem bananowego takze ten sam efekt ale samiec cichszy :P ale ja nie obcinam skrzydel poprostu wynosze akwarium z nimi i przykrywam plexi nic nei slychac

42d3e78f26a4b20d412==