PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka hodowla karmowa dla ptasznikow??



Borello
31-05-2013, 15:24
Witam
Ostatnio tak mysle co nalepiej hodowac na karme dla ptasznikow, myslalem nad swierszczami, karaczanami: Gromphadorhina portentosa, Nauphoeta cirenea.
Co byscie polecili? chodzi mi o to zeby byla to w miare wydajna hodowla,o malym nakladzie pracy. Moje potrzeby sa male.
I jeszcze jedno co sadzicie o mrozonych swierszczech jako pokarm na zime?? teraz bym nalapal zamrozil a na zime byly by jak znalazl:) ma to jakis sens??

Hari
31-05-2013, 15:58
Ile tych ptasznikow, 2? dla takiej liczby nie oplaca sie zakladach hodowli karmowej. Ptasznik zje trzy karaczany i zacznie poscic przez dwa miesiące. Lepiej znajdz jakiegos hodowce ze swojego miasta i za grosze kupuj na sztuki. Jezeli juz sie chcesz bawic to lepiej chyba karaczany (ale nie szybolazy). Zamiast G. portenosa jepiej wez jakies balberusy (wielkosc podobna, a praktycznie zerowe ryzyko ucieczki) . Ja wiekszym pająkom wole podac jednego duzego karaczana niz bawic sie w podawanie 5 swierszczy.

Borello
01-06-2013, 05:44
narazie mam smithi l7, geniculata l10 i 12 kedziorkow l1, Ale w planach dalsze powiekszanie hodowli:) zastanawiam sie na boehmei, klaasi albo emili, a to na pewno nie bedzie koniec:)
Jakos nie znalazlem nikogo z moich okolic kto by mial jakas karmowke:( a czy G. portenosa nie bedzie lazic po sylikonie?? i tak bede musial czyms przykryc hodowle. Ma ktos moze do sprzedania owe G. portenosa??
Pozdrawiam

Azzurreeuss
02-06-2013, 11:53
Najlepsze karaczany blaberus giganteus i panchlora nivea nieduzo roboty szybko sie rozmnazaja i nie smierdza jak swierszcze.

Pozdrawiam

Pająk
02-06-2013, 15:29
Bywasz czasami w Zielonej Górze?? Ja mam świerszcze :-)

Dark Raptor
03-06-2013, 00:11
Najlepiej mączniki - łatwe w hodowli, a różne stadia rozwojowe pasują prawie wszystkim pająkom (od l2 do l6 - spokojnie). Dla bardziej wyrośniętych polecam drewnojady - hodowla też bardzo łatwa i mało zajmuje miejsca.
Z karaczanów: do podanych przez Hari i Azzurreeuss'a dodałbym Nauphoeta cinerea.

Borello
03-06-2013, 12:39
Witam
Bywam w Zielonej bo studiuje:) po ile masz swierszczyki:)
Zastanawiam sie nad hodowla n.cirenea albo blaberus giganteus, co byscie mi doradzili? chodzi mi o to zeby nie spierniczyly i ty chyba bardziej nadadza sie blaberus giganteus. jsak uwarzacie??
Pozdrawiam

morda
03-06-2013, 14:34
Cała gama karmówek:
mączniki
drewnojady
świerszcze
karaczany (najlepien P.nivea, N.cinerea, B.dubia albo jakiś Blaberus)

Gufi
08-06-2013, 14:15
A co sądzicie o tym by zamrażać świerszcze??I przez zime podawać pajączką??

Hari
09-06-2013, 05:38
A gdzie jest w tym duch sportu??!

jw73
14-07-2013, 06:59
Ja karmię mrożonymi konikami polnymi i wszystko jest OK !!! Przed podaniem oczywiście rozmrażam. Wszystkie moje pająki jedzą je bardzo chętnie.

42d3e78f26a4b20d412==