PDA

Zobacz pełną wersję : Rosliny do terra ??



Gekster
15-12-2013, 14:37
Witam wszystkich !
Czy do terrarium z gekonami lamparcimi mozna wstawic paproć miniaturkę ?? jesli nie to jakie rosliny mozna posadzic ?? i czy wogule można ?? bo przeciez rosliny trzeba podlewać , a co za tym idzie w terra będzie ok.80% wilgotności , a tak chyba byc nie może ?? Co o tym myślicie ??
Pozdro ,Maciek

Pawllo
15-12-2013, 15:23
sukulenty(tak się chyba pisze) raczej się nadają, wyczytałem też w książce, że ciekawy efekt jest jak się lawendę wstawi do terra stepowego.

Ven
15-12-2013, 16:46
Możesz też pójśc trochę inną drogą i udekorować terrarium sztucznymi roslinkami. w ten sposób masz gwarancję, że geki sie nie zatrują i nie bedziesz miał problemów z pielegnacją roślinki:)
Buziaki- Ven

2P
15-12-2013, 17:02
Z tego co wiem to najlepsze są sukulenty np. tzw. "żywe kamienie"; grubosz itp. Widzę, że też jestś z Wawy, więc jak byś chciał to te rośliny (i wiele innych) możesz kupić w hurtowni roślin w Międzylesiu.

Gekster
16-12-2013, 10:36
Dzięki , postaram się gdzieś znalezc te "żywe kamienie" , co do sztucznych roślinek to myślę ze psują troche
wystrój , a powiedzcie mi co z tą paprcią miniaturk·ą ?? bno nie wiem czy zostawić im czy wyjmowac ? wyraznie widze ze się im spodobała :)
P.S-Do jakiej maksymalnej długosci mogą dorastać lamparty ??
Pozdrawiam , Maciek

kajolka
16-12-2013, 10:45
"P.S-Do jakiej maksymalnej długosci mogą dorastać lamparty ??"
otóż to masz w opisie gekona lamparciego,bo zakładam że o takowego Ci chodzi (ale przemowa ;))

Gekster
16-12-2013, 12:44
no w sumie znalazłem ;) ,"... gekon lamparci dorasta do 27 cm długosci..." tylko nie ma czy z ogonem czy bez , a może ktos ma dłuzszego gada :] ?? I co z tą paprcią wyjmować czy zostawic ??

Pawllo
16-12-2013, 15:54
Co do długości to jest on liczona z ogonem. Wyjątki się napewno zdażają :) Jeśli ta paproć nie zawyża wilgotności w terrarium to możesz ją tam trzymać.

Gekster
17-12-2013, 01:51
Hmmmm , czyli wychodzi na to ze musze wyjąc , bo bez podlewania paproć chyba długo nie pociągnie , a z koleii gdy podleje będzie zawyżac wilgotność :(
Szkoda , samiczce strasznie się spodobała i cały dzień za paprocią potrafi przesiedzieć , musze się ruszyc po te sukulenty ;)
dzięki za wszystkie sugestie.
Pozdrawiam , Maciek

42d3e78f26a4b20d412==