PDA

Zobacz pełną wersję : albinos? jak?



Silent
24-10-2013, 13:41
Jakie kolorystyczne odmiany gekow trzeba skrzyzowac zeby uzyskac albinosa? jakie jest prawdopodobienstwo ze wylegnie sie albinos? i czy te ,,kolorystyczne odmiany maja jakies nazwy lacinskie, albo cos w tym stylu?,,

Bylbym wdzieczny jak by ktos zapodal foty. z gory dzieki

darkyoda
24-10-2013, 13:43
Najlepiej kup sobie gekona (albino) a nie kombinuj :D ....

Silent
24-10-2013, 14:42
Ale to nie o to chodzi. Bo ja go chce wyhodowac :D

mantid
24-10-2013, 16:21
To kup dwa albinosy i je rozmnóż. Własnie w ten sposób hoduje się albinosy. Ewentulanie mozesz kupic jednego i skrzyzowac go ze zwyklym. Potem skrzyzowac ze sobą ich potomstwo i liczyc ze wykluje się 25 % albinosów. Czyli jeśli kupisz dorosłe to już za 2 lata masz szanse na swoje pierwsze albinosy.

Dawid
25-10-2013, 05:19
a skad w ogole sie wziely ty odmiany kolorystyczne jak powstaly :)

Kord1991
25-10-2013, 05:44
A podał by ktos jakieś ciekawe strony o gekonach lamparcich najlepiej polskie.

Radek. P.
25-10-2013, 07:33
Zapewne kiedyś u kogoś urodził się mutant (albinos) i ten ktoś stwierdził: o! jaki ładny, będę je hodował by miec więcej. A jak miał już więcej, to sprzedał kilka.

P.S. Na wolności też się od czasu do czasu takie rodzą, ale są zbyt widoczne (odmiany kolorystyczne prawie zawsze nie mają dobrego kamuflarzu) i zostają szybko złapane przez drapierznika, albo przez człowieka, który chce hodować taką "ciekawostkę". Podobno pierwsze bałe szczury urodziły sie jeszcze na wolności, ale resztę zycia spędziły w klatkach. Tak zaczęto hodować szczury.

Pawllo
25-10-2013, 08:53
www.gekon.lamparci.prv.pl

Silent
25-10-2013, 11:23
A w jakich granicach cenowych oscyluja mlode albinosy? I jeszcze takie pytanie nie zwiazane z tematem. Otoz najbardziej pasuje mi postawic terraruim kolo wiezy, i nasuwa sie pytanie czy gekowi moze to przeszkadzac? I czy on dobrze slyszy? bo np. weze sa gluche a chomiki slysza muche chodzaca po scianie....

Silent
25-10-2013, 12:09
aha no i jeszcze jedna rzecz mi sie przypomniala, a zeby nie robic nastepnego topica to wrzuce to tutaj. elemanty wystroju terraruim bede mial w tym samym dniu co gekona wiec zrobienie terra zajmie mi przynajmniej 1 dzien. Czy przez ten jeden gora 2 dni gekon moze siedziec w jakims ,,prowizorycznym,, pojemniku? i czy potem nie dostanie jakiegos szoku ze nagle z takiej malej przestrzeni zostal na tak duza przeniesiony? z gory thx

Goblin
25-10-2013, 12:25
Nie niedostanie zadnego szoku tylko zeby miał się jak poruszac i odpowiednie warunki... młode albinoski sa koło 140zł a koło wieży go niestawiaj bo zwariuje....:D one słyszą...

Silent
25-10-2013, 14:38
wlasnie wiem ze slysza, ale ja z wiezy rzadko slucham, czesciej z kompa. tylko sie chcialem dowiedziec czy ,,lightowa,, muzyczka od czasu do czasu im nie bedzie przeszkadzala. bo np. jak mialem chomika i mu puscilem black metal to od razu sie zywszy zrobil (nie, nie byl zdenerwowany), a jak mu puscilem muzyke klasyczna to poszedl spac do domku. Pare razy to powtarzalem, za kazdym razem to samo :D wiec sie pytam czy gek tez tak bedzie reagowal, nie bede go katowal jakas glosna muzyka

pozdro

Goblin
25-10-2013, 16:02
raczej będzie się stresować...

MareQ
28-10-2013, 04:09
masz problemy jak mrówka z moczem.
Świeżak jesteś w te klocki a myślisz o wyhodowaniu albinosów. Widze że masz 2 samiczki lamparta, więc kup im samca i spróbuj rozmnożyć. Jak Ci sie uda to za kolejny cel postaw sobie odmiany barwne...

Biber
03-11-2013, 06:33
są to wykorzystywane przez hodowców wady genetyczne :D dziwne że na wadach można zbić dużą kase :]

Goblin
03-11-2013, 06:44
"są to wykorzystywane przez hodowców wady genetyczne :D dziwne że na wadach można zbić dużą kase :]"



Albinizm to jest wada genetyczna ?? coś mi sie niewydaje...

Silent
03-11-2013, 09:56
Chyba jednak tak, bo przeciez takie ubarwienie zdradza ich polozenie w naturalnych warunkach. to tak jak by zolnierze na wojne w zimie szli ubrani w czarne kombinezony :D

(troche abstrakcyjny przyklad)

mantid
05-11-2013, 05:15
abstrakcyjy, ale trafny...

Mareq ma racje, spróbój dochowac się potomstwa od tych samic, które masz - jeśli masz fundusze, to kup samca albino i dopuśc go do tych samic - wtedy otrzymasz potomstwo - heterozygoty na albino...

Biber
07-11-2013, 11:08
to są wady genetyczne... tak samo jak większoć geknów na wolności to standard to zdażają sie osbniki "inne" które dzieki innym kolorom są droższe :D tak przynajmniej gdzieś czytałem chyba na jakiś zagranicznym forum :D

Silent
07-11-2013, 12:03
Dzieki Mantid. To teraz bede szukal smaca albino :D

Biber
08-11-2013, 10:56
Albinizm-Istota żywa pozbawiona genu kodującego dla enzymu tyrozyny, który jest fundamentalny dla syntezy melaniny, barwnika czarnego. a więc jednak jest to wada :)

42d3e78f26a4b20d412==